Informatyka, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok to trochę szok jeżeli ktoś w liceum tylko się bawił. Dla osób które pracowały i potrafią chłonąć wiedzę nie będzie to nic strasznego. Co innego drugi rok. Dzięki algorytmom można się pożegnać z życiem osobistym. Nie są to łatwe studia. Dodatkowo trzeba wspomnieć że z dwóch przedmiotów nie można uzyskać wpisu warunkowego - z programowania w C (co jest dobre, bo na start przesiewają ludzi, którzy idą na informatykę, bo to teraz modne i hehe 7k programista a nie mają do tego smykałki) oraz z algorytmów (tu już gorzej, bo trzeba się wykazać bystrością i bardzo dużą ilością pracy żeby zdać).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Różnie. Niektóre zajęcia są słabe natomiast inne naprawdę potrafią wiele nauczyć. Algorytmy są bardzo trudne ale ogromne wiedzę się wynosi.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Różnie. Niektórzy wykładowcy są super, inni nie. Młodzi pracownicy są zazwyczaj w porządku, bardzo mili ludzie. Ze starymi gorzej (prowadzący architektury jest okropny) choć też nie wszyscy. Sieciowy czy bazodanowcy są super. Najgorsi są neuroinformatycy i inni elektrotechnicy.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie wiem, mieszkam w domu rodzinnym.

Życie w mieście

Bardzo ładne miasto, dobra komunikacja.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam ludziom z zacięciem. Ludziom którzy idą za trendem, bo chcą dużo zarabiać a tym samym nie robić zbyt wiele powiem zdecydowane "nie polecam" bo i tak pierwszy, maksymalnie 3 semestr was zweryfikuje.