Inżynieria nanostruktur, Uniwersytet Warszawski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jak dla mnie - dla osoby która nie pisała matematyki rozszerzonej na maturze - ten kierunek jest ogromnym wyzwaniem, nauki jest strasznie dużo, a kolokwia i egzaminy bardzo trudne. Barak czasu na realizowanie pasji i barak czasu wolnego.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom bardzo wysoki, są koła naukowe i dobrze zaopatrzona biblioteka.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jest to kierunek prowadzony na dwóch wydziałach: na wydziale fizyki atmosfera bardzo przyjazna jeśli mam z czymś jakoś problem to jest to mi wytłumaczone, wykładowcy bardzo mili. A na wydziale chemii różnie, profesorowie mili a ćwiczeniowcy różnie, często nie udzielają konkretnej odpowiedzi na pytanie, bo wg nich powinniśmy znać już na nie odpowiedz.

Życie w mieście

Łatwy dojazd, tramwajami lub autobusami. Miejsc do spędzania czasu wiele w końcu to Warszawa.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Zacznijcie się uczyć już w wakacje!!! Głównie matematyki jeśli ktoś jest po biolchemie. Kierunek jest bardzo trudny i stawiane są bardzo duże wymagania, decydując się na niego ja musiałam całkowicie zrezygnować z życia towarzyskiego i moich pasji. Ale są tez osoby którym udało się to pogodzić. Ogólnie wydział fizyki jest bardzo ładny i nowoczesny i bardzo miła atmosfera tam panuje. Na zajęcia mimo ze trudne chodzę z przyjemnością, zajęcia na tej uczelni są milion razy lepsze od zajęć w liceum.