Kierunek lekarski, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest mnóstwo, czasu mało, ale paradoksalnie pierwsze lata studiów wspominam lepiej ze względu na dobrą organizację zajęć, mimo wysokich wymagań. Na kolejnych latach studenci podpierają ściany w szpitalach, z zajęć nie wynosi się zbyt dużo, mimo że są to wiadomości zdecydowanie bardziej potrzebne w zawodzie. Łączenie pracy w klinikach z dydaktyką w wielu miejscach uczelni nie funkcjonuje dobrze i pozostaje się zastanawiać co będzie dalej, przy ciągle zwiększających się limitach przyjęć na studia.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości rozwoju są, jak wszędzie, jeśli ktoś potrafi wykorzystać te możliwości. Niemniej, przy aktualniej inflacji wielu studentów pracuje i czas na rozwój zawodowy nie jest nieograniczony.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Z większością osób da się dogadać, ale są asystenci, do których pasuje stare dobre powiedzenie "zapomniał wół, jak cielęciem był" i utrudniają studentom (pewnie jak wszędzie). Niestety, widoczny jest nepotyzm, jak jesteś z rodziny kogoś w strukturze uczelni, to możesz zrobić nawet na studiach doktorat, sky is no limit.

Jak jest z mieszkaniem?

Gdańsk jest drogi, wynajem również, pokój jednoosobowy w akademiku kosztuje 1200zł, czyli de facto nie ma pokoi jednoosobowych, akademiki są stare, niedofinansowane.

Życie w mieście

Miasto jest dobrze skomunikowane, możliwości spędzenia wolnego czasu bardzo dużo, ale na pierwszych latach i tak jest siedzenie w książkach, a dodatkowo korzystanie z wielu form rozrywki jest kosztowne.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Raczej nie polecam tej uczelni, ponownie wybrałbym uczelnię mniejszą, bardziej kameralną, być może to specyfika kierunku, nigdzie indziej mnie nie było, ale GUMed to przerost formy nad treścią, a jakość dydaktyki na latach 4-6 pozostawia wiele do życzenia. Życzę wszystkim przemyślanego wyboru.