Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ilość nauki na pewno jest spora. Materiał trzeba przyswajać na bieżąco i ciężko jest usiąść np. nad anatomia dzień przed kolokwium i dobrze się przygotować. Systematyczność jest niezbędna. Przy solidnej, systematycznej pracy ok 3h dziennie myślę ze spokojnie da się wszystko pozaliczać:) Materiałów, książek jest sporo. Na szczęście z pomocą przychodzą starsze roczniki, które podrzucają materiały/spisane wykłady czyli wszystko co niezbędne:)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć bardzo dobry, szczególnie anatomii. Wszyscy asystenci miło nastawieni do studentów:) Biblioteka mieszcząca się w skrzydle Pałacu Branickich jest dobrze zaopatrzona i co pewien czas są dokupowane coraz to nowe publikacje i książki. Występuje możliwość zapisania się do IFMSA- Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny i wyjazdów za granice na praktyki i wymiany naukowe. Działa tez program Erasmus. Oprócz nauki jest tez czas na zabawę w klubie studenckim Herkulesy. Po zakończonych studiach jest możliwość rozwoju naukowego na naszej uczelni lub podjęcia pracy w szpitalach w całej Polsce m.in. właśnie w Białymstoku gdzie niedawno odnowiono i dobudowano skrzydło do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Studiowanie na tej uczelni daje dużo frajdy a poza tym nie każdy może pochwalić się studiowaniem na uczelni, która mieści się w prawdziwym Pałacu!:)

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest bardzo przyjemna. Na prawdę KAŻDY asystent jest przyjaźnie nastawiony do studenta. Nikt nie patrzy na nas z góry ponieważ sam pamięta, ze tez był kiedyś studentem:) Nie czuje się typowego "wyścigu szczurów", relacje są przyjazne.

Życie w mieście

Pałac Branickich, w której znajduje się siedziba uczelni, znajduje się w ścisłym centrum Białegostoku. 5 min do Rynku z barami/knajpkami, kilka minut do przystanków, z których odjeżdża większość autobusów. Wszędzie jest blisko.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Serdecznie polecam wybór tej uczelni, sama jestem pozytywnie zaskoczona gdyż nie spodziewałam się że atmosfera nauki będzie tak przyjemna:)