Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta VI roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Znaczny przeskok liceum-studia, ciężki do ogarnięcia w październiku, potem człowiek się po prostu przyzwyczaja i znajduje na to swój sposób. Musisz lubić ten kierunek, inaczej będzie na prawdę ciężko lub awykonalnie... ale jeśli to jest to co lubisz na pewno da się ogarnąć, najtrudniejsze są początki ;)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Kierunek sam w sobie jest bardzo atrakcyjny, dając potem możliwość satysfakcjonującej pracy. Zajęcia zależą od prowadzącego. Zdecydowanie zbyt mało obowiązkowych podr w bibliotece.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera głównie zależy od studentów na roku, a z tym bywa różnie, jak trafisz. Asystenci w większości bardzo przyjaźni ;)

Jak jest z mieszkaniem?

Jeśli chodzi o stancję można znaleźć spokojnie do 450-500 zł/pokój w okolicy 10 min dojazdu miejskim busem, do 600 zł/pok do 5 min pieszo.

Życie w mieście

W ciągu dnia tak do 20 myślę że nie ma problemu z dojazdem w żadne miejsce z centrum i okolic, trochę gorzej bywa z tym po 20 i z dalszych okolic miasta, ale ja nigdy nie narzekałem. Wystarczająca ilość rozrywek jak na pozostałą ilość wolnego czasu poza nauka i czasem dla Najbliższych ;)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Gdybym miał wybrać jeszcze raz czy kierunek czy miasto studiów znów byłby to UMB, bez zawahania i na 100% ;)