Kierunek lekarski (Wojskowy w ramach MON), Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zdecydowanie więcej nauki w porównaniu do liceum, ale to kwestia wyrobienia efektywnych metod uczenia się. To ile jest czasu wolnego zależy wyłącznie od organizacji - można znaleźć czas na aktywności. Najtrudniejszy według mnie jest moduł chemiczno-fizyczny, natomiast anatomia wraz z histologią przyjemna i do zdania.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Kierunek daje spore możliwości rozwoju, jednak nie ma na nie zbytnio czasu na pierwszym roku. Dodatkowo trzeba się liczyć z obowiązkami jakie nakłada na nas wojsko tzn.; prace gospodarcze, pomoc charytatywna itd. Ale to głównie na pierwszym roku - później jest tych obowiązków znacznie mniej. Po skończeniu tego kierunku pracuje się w szpitalach resortu obrony narodowej, jednak można dorabiać prywatnie. Jest możliwość spłacenia się po studiach i odejścia z wojska, lecz są to dość wysokie kwoty.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera wśród studentów wojskowych jest znacznie lepsza niż pośród cywilnych. Wiadomo to zależy na kogo się trafi... Jednak kluczowe jest to, że ten kierunek słynie z pomagania sobie nawzajem co jest dużym plusem. Niestety sama uczelnia nie jest prostudencka. Ze strony uczelni na pomoc raczej nie ma co liczyć.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkanie w jednostce wojskowej. Pokoje 2 osobowe, łazienki na korytarzu, warunki bardzo przystępne. Na terenie jednostki jest biblioteka, siłownia oraz stołówka dostępna dla podchorążych.

Życie w mieście

Łódź to zdecydowanie niezbyt ładne miasto, mało atrakcji.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jest to specyficzny kierunek, nie dla każdego. Plusem jest comiesięczny żołd. Jeśli jesteś w stanie znieść niektóre głupoty wojskowe i potrafisz się podporządkować to spróbuj, a może się spodoba. Wbrew pozorom wojska nie ma tutaj aż tak dużo, a na piedestale stawiana jest nauka.