Kierunek lekarski (Wojskowy w ramach MON), Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ogrom nauki i konieczność odnalezienia siebie w tym wszystkim. Wojsko nie ułatwia tego totalnie, ciągle jakieś głupie, bezsensowne zadania, które są tylko po to aby nam uprzykrzyć życie. Wykładowcy kiedy wiedzą, że jesteś z wojska robią często jakieś dziwne uwagi, i są niechętni do pomocy z nauką. Znajomi mówią, że na kolejnych latach nauki jest trochę mniej, ale najpierw te wszystkie debilizmy uczelni i wojska trzeba przejść.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Biblioteki są fajnie wyposażone, ale na naszym kierunku nie masz czasu na zbyt wiele rozwoju w kierunku kół naukowych itp. Zwłaszcza, że nie poza jednostką możesz być tylko w trakcie zajęć, i od 15.30 do 21 na pierwszym roku. Fakt faktem, że jest perspektywa lepszej pracy po skończeniu tego kierunku niż cywila, ale jest jedno wielkie ALE. Na drugim roku podpisujesz "cyrograf" że odrobisz kilkanaście lat pracując w wojsku i oni dysponują tobą jak chcą. Praktycznie nigdy nie masz możliwości wyboru gdzie chcesz pracować, rzucają tobą jak im się podoba po całej Polsce. Plus jak chcesz zacząć specjalizację, musisz się prosić twojego dowódcę o zgodę na to także have fun.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy zdarzają się wspaniali i z bardzo dobrym podejściem, ale większość to młodzi adiunkci chcący pokazać ci jak bardzo wielkim zerem jesteś. Można nabawić się depresji bardzo łatwo.
Plusem MON-u jest na pewno to, że łatwiej poznać ludzi. Jedyne dobrego co stamtąd wyniosłam to przyjaciele na całe życie.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkacie w pokojach 2-osoboywch we wspólnym budynku dla całego rocznika. 2 toalety na piętro, kilka pryszniców, wspólna kuchnia i pralnia.
Alko- imprezy odbywają się tam regularnie przez co nocki nieraz masz ukrócone jakimiś ekscesami ze strony kolegów. Dodatkowo wyjazdy na weekend do domu też są bardzo często zabierane w ramach tzw. ,,odpowiedzialności zbiorowej,, :) Nawet jeśli masz jakieś ważne wydarzenie typu urodziny to nie muszą cię puszczać, zależy jaki mają humorek.

Życie w mieście

Miasto zatłoczone, ciągłe korki, a na życie studenckie nie masz większych możliwości. Czas wolny spędzasz czasami na jakiś odrealnionych akcjach promocyjnych lub zadaniach dla wojska. Często nawet w weekendy.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli dostaniesz się na cywila, nie wybieraj MON-u. Zniszczysz sobie zdrowie i głowę. Zostaniesz pacynką na rękach wojska i UMED-u, którzy ciągle o coś się ze sobą kłócą, i będziesz między młotem a kowadłem. To już nie jest legendarny WAM, słynący z wspaniałego kształcenia lekarzy. Teraz to jakiś chory wymysł niszczący młodych i ambitnych.
A i jeszcze jedna uwaga: w niedługim czasie napotkasz zapewne wiele filmików promujących nasz kierunek, i pokazujących cudowne życie podchorążych na studiach. Polecam nie wierzyć, bo stałam oczywiście "dobrowolnie" za drugą stroną kamery i nic tam nie jest takie na jakie wygląda. PROPAGANDA