Kierunek lekarski, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach (WST) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ilość nauki w porównaniu z liceum jest dużo większa, trzeba uczyć się regularnie i dziennie zajmuje to kilka godzin, aczkolwiek jest też czas na chwilę odpoczynku. Najwięcej czasu zajmuje anatomia, chemia, histologia a w pierwszym semestrze także biologia molekularna.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest całkiem wysoki, muszę dodać że mamy dużo praktyki, ponieważ mamy przedmiot "wstęp do zajęć klinicznych", na którym odbywamy zajęcia w szpitalach już na 1. roku, a to pozwala nam lepiej poznać funkcjonowanie ochrony zdrowia.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Relacje między studentami są ok, nie zauważyłem wyścigu szczurów, a jeśli takie zjawisko ma miejsce, jest to mały odsetek. Podejście wykładowców do studentów - różne (jedni super inni mniej - jak to z wszystkimi ludźmi).

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkań do wynajęcia jest całkiem dużo, najlepiej wynająć blisko uczelni, żeby nie trzeba daleko dojeżdżać (bo często są okienka i można sobie iść do domu).

Życie w mieście

Zabrze jest raczej miastem spokojnym i nie ma tu ciekawego życia nocnego, jednak w pobliskich Katowicach jest dużo różnych barów i pubów.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru tej uczelni, poziom jest dość wysoki, pomimo wielu stresowych sytuacji, wiem że spełniam swoje marzenia i kiedyś będę pomagał ludziom :)