Kierunek wojskowo-lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest dużo więcej nauki, trzeba uczyć się systematycznie. Chociaż jeden dzień przed też da się ogarnąć jeśli bardzo się chce. Czasu wolnego jest stosunkowo dużo, ale tylko gdy akurat nie jest to tydzień, w którym wypadają trzy kolokwia ;)) Jeśli chodzi o książki to wszystko można kupić w ksero przy uczelni za nie duże pieniądze, jeśli już inwestować to w atlasy do anatomii, Skawiny i histologię. Co do reszty nie łudźmy się - skrypty królują.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Biblioteka Umedu jest super, bardzo dużo książek. Osobiście bardzo lubię się tam uczyć. Organizowanych jest też mnóstwo konferencji i warsztatów np. Warsztaty osłuchiwania

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

W grupach wszyscy jesteśmy zgrani i wyścigu szczurów nie ma (póki co). Jeśli chodzi o wykładowców/asystentów to kilku znajdzie się takich, którzy się przejmują, pomagają, uczą i nawet zapamiętują nasze imiona. Natomiast reszta ma studentów gdzieś, a na pytania odpowiada „znajdź to sobie sam, to są studia”.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań są przystępne, ale nie można zwlekać z szukaniem.

Życie w mieście

W Łodzi dużo się dzieje, są fajne knajpy, bary. Tramwaje się często psują, ale to też ma swój urok.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Zawsze może być gorzej, pamiętajcie. Te studia zabierają radość z życia, zasypują mnóstwem niepotrzebnych przedmiotów, ale przynajmniej możesz opowiadać znajomym ciekawostki albo rozpoznać jajo glisty ludzkiej pod mikroskopem. Sounds like fun, co nie?