Kosmetologia, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (AWF Wrocław) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Oczywiście nauki więcej niż w liceum tak jak na większości uczelni, ale nie jest źle. W I semestrze przedmioty zapychacze co wydaje mi się być dobrym rozwiązaniem, bo potem skupiamy się na konkretach. Anatomia człowieka jest wymagająca - poziom tak jak na fizjoterapii, ale prowadzący jest w porządku. Wymaga od nas dużo, ale nie traktuje studentów źle, daje naprawdę dużo możliwości poprawy. Kolokwia wyglądają tak, że piszemy opis danej struktury, np opisujemy budowę, funkcje, podziały mięśni itp. Przedmiot kosmetologia może być naprawdę ciężki jeśli trafi się na pewną panią - jeśli ma się możliwość lepiej unikać takiej grupy gdzie zajęcia prowadzi pani C. Nasza prowadząca traktuje nas bardziej ludzko. Oczywiście kierunek stacjonarny ma trudniejsze egzaminy i kolokwia co jest standardem dosyć często. Biochemia ciężka a chemia dla osób po biolchemie naprawdę łatwa tylko materiał leci bardzo szybko (dla osób spoza biolchemu jest bardzo ciężko cokolwiek zrozumieć). Podstawy makijażu to przyjemny przedmiot niestety trzeba odrabiać wszelkie nieobecności (tak samo z kosmetologii). Reszta przedmiotów umożliwia 1 nieobecność nieusprawiedliwiona + reszta usprawiedliwiona. Na histologii korzystamy z podręcznika dla studentów medycyny, ale prowadzący jest w porządku i nie jest bardzo ciężko jeśli się faktycznie uczy. Generalnie dla kogoś z biolchemu studia będą bardzo przyjemne (ciężka tylko anatomia i biochemia wtedy będzie).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia prowadzone na dobrym poziomie, przedmioty humanistyczne to formalność co powinno być standardem na innych uczelniach. Niestety pracodawcy tak czy siak patrzą na porobione kursy wiec trzeba brać to pod uwagę, ze będzie trzeba z nich korzystać, tez po tej uczelni. Partnerem uczelni jest Clarena, większość kosmetyków na zajęciach jest właśnie z tej firmy, przedstawiciele Clareny ale także innych firm przyjeżdżają na uczelnie i prowadzą różne imprezy, wykłady na które mogą przyjść studenci.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Przyjemna, samorząd dba o prawa studentów, nie korzystam z biblioteki wiec się nie wypowiem, ale coś tam jest. Uczelni oferuje podobno tez basen za grosze (jak na ceny we Wrocławiu). Jak na dziewczyny przystało, tworzą swoje zamknięte grupki i nie chcą tak pomagać innym spoza grupy, ale nie jest to problem uczelni. Są grupki które prowadzą wyścig szczurów jak i takie, które sobie wzajemnie pomagają. Myślę, że jest tak na większości kierunków, na których większością są dziewczyny.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam z rodzicami, trudno mi stwierdzić, ale akademik znajduje się dosłownie przy uczelni co jest dużym plusem (2 minuty zajmie dojście na zajęcia).

Życie w mieście

Jak na duże miasta przystało - dużo imprez, komunikacja miejska rozbudowana. Przystanek na uczelnie znajduje się bardzo blisko. Niestety uczelnia nie jest w samym centrum miasta ale lokalizacja ujdzie. Dużo zieleni, parków wokół wydziału sportu i fizjoterapii. Uczelnia znajduje się na spokojnym osiedlu Wrocławia.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli jesteś po biolchemie, będzie ci naprawdę łatwo. Dużo zajęć opiera się właśnie na poziomie licealnym (chemia kosmetyczna). Jestem teraz na II semestrze, mam porównaniu do innych uczelni i stwierdzam, ze tutaj traktują się naprawdę ludzko. Nie żałuje wyboru, poszłam na tą uczelnie dlatego, że chciałam studiować stacjonarnie i ciesze się z tego, że akurat tutaj była taka możliwość.