Matematyka, Uniwersytet Opolski - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok nie jest zły, jednak jeżeli już na pierwszym roku wątpisz w to czy to miejsce dla ciebie, to lepiej zrezygnuj od razu. Na naukę trzeba poświęcać dużo czasu, ponieważ wykładowcy nie potrafią przekazywać własnej wiedzy. Cały wykład to pisanie, pisanie i tylko pisanie, zero tłumaczenia. Na konwersatoriach tylko studenci rozwiązują zadania, wykładowca może podpowie, ale nic poza tym, według nich „Mając teorię, zadania nie powinny stanowić problemu”. Więc zrozumieć trzeba samemu, nie mają przykładów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Wykładowcy obierają sobie jedną osobę, która rozumie najlepiej i wszyscy mają dopasować się do jej tempa. Ogólnie jest bardzo duże faworyzowanie tych, którzy rozumieją najwięcej, reszta nie ma znaczenia. Można chodzić na konsultacje, żeby spróbować tam nadrobić materiał, aczkolwiek wykładowcy nie są szczęśliwi gdy nieudolni studenci zajmują ich czas.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie ma praktycznie żadnych relacji, każdy myśli o sobie i o przetrwaniu na tych studiach. Nie zauważyłam żeby nawiązywały się jakieś przyjaźnie, niezależnie od roku.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie mieszkam w Opolu, tylko dojeżdżam więc nie wypowiem się.

Życie w mieście

Opole jest bardzo żywym miastem, jest mnóstwo fajnych knajp, które hucznie odwiedzają studenci. Komunikacja jest na poziomie bardzo dobrym, z każdej dzielnicy Opola dojedzie się bez problemu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeżeli nie przeszkadza ci użeranie się z nadąsanymi wykładowcami i brak przyjaciół to uczelnia dla ciebie