Neuroinformatyka, Uniwersytet Warszawski - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku uczysz się głównie matematyki i fizyki. To, ile czasu poświęcisz na naukę zależy od tego, na ile wcześniej uczyłeś się tych przedmiotów. Nie jest łatwo, ale dzięki przyjaznemu nastawieniu prowadzących jakoś idzie ta nauka. Jeżeli czujesz, że jest to kierunek dla Ciebie to warto się "przemęczyć".

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć wysoki ale prowadzący zazwyczaj dostosowują go do grupy. Warto wspomnieć, że z niektórych przedmiotów są też egzaminy ustne, które skutecznie weryfikują wiedzę studentów. Wydział Fizyki UW usilnie walczy ze ściąganiem i plagiatami, co też zawyża poziom. Poza tym wszystkim polecam zapisać się do koła, bo to otwiera dużo możliwości.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jestem na czwartym semestrze i do tej pory trafiłam tylko na jednego nieprzyjemnego prowadzącego. Z pozostałymi zawsze wspominam pozytywnie współpracę, stosunek do studenta i przeprowadzanie egzaminów.

Jak jest z mieszkaniem?

Warszawa jest droga do mieszkania i będzie coraz droższa. Szukaj mieszkania/akademika blisko swojego wydziału.

Życie w mieście

W godzinach szczytu wiecznie korki, wszędzie tłumy i ciasnota, ale życie w Warszawie ma też dużo plusów. Dużo atrakcji i ciekawych miejsc. Nie bójcie się poznawać nowych miejsc!

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ja kocham swój kierunek odkąd zaczęły się przedmioty kierunkowe, polecam nie zniechęcać na początku, jeżeli czujesz, że to dla Ciebie. Przy wyborze kierunku koniecznie patrz, jakie przedmioty są realizowane i czy je lubisz. Jako możesz pytaj starsze koleżanki i starszych kolegów o ich wybory.