Optyka okularowa z elementami optometrii, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (CM UMK) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku przedmioty bardzo ogólne, nie ma chyba żadnego przedmiotu, który nawiązywał by ściśle do kierunku, takie pojawiają się dopiero na drugim i trzecim roku.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Kierunek jest naprawdę przyszłościowy i myślę, że jeżeli ktoś ma pomysł i smykałkę do tego to sobie jakąś pracę znajdzie.
Zaopatrzenie biblioteki jest raczej średnie dla tego kierunku, a większość pozycji jest wiecznie w wypożyczeniu.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na pewno jest problem ze zdobyciem jakichś pomocy naukowych, gdyż w bibliotece wszystkie książki dla mojego kierunku są zawsze dziwnym trafem wypożyczone. Nie idzie się często niczego dowiedzieć od starszych roczników, w przeciwieństwie do innych kierunków, gdzie studenci się chętnie dzielą spostrzeżeniami u nas na kierunku jest raczej "wyścig szczurów" i to bardziej między osobami z różnych lat niż w grupach.

Życie w mieście

Z zajęciami jest ten problem, że uczelnia ma kilka budynków w różnych częściach miasta i czasami trzeba dojeżdżać z jednego miejsca na drugie, czasami tego czasu na to jest mniej czasami więcej, myślę że ma to swój urok :) Dojazdy oceniam na dobre, bywają jakieś awarie jak to w komunikacji miejskiej.
Co do spędzenia wolnego czasu to student zawsze coś sobie znajdzie ;)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Generalnie nie jest źle, możliwe, że moje wyobrażenia były inne i stąd rozczarowanie niektórymi sytuacjami, jednakże wyboru nie żałuję. Bywa ciężko, niektóre przedmioty w szczególności te kierunkowe są trudne i wymagają wiele nauki, ale sesje u mnie na roku każdy raczej zdaje :)