Optyka okularowa z elementami optometrii, Uniwersytet Warszawski - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo nauki, sam kierunek jest bardzo interesujący. Już na pierwszym roku zaczynają się pracownie praktyczne. Raczej nie będzie możliwości podjęcia pracy podczas tych studiów (chyba, że tylko weekendowo).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest wysoki, w bibliotece wydziału można znaleźć większość potrzebnych książek. Ze względu na tematykę kierunku jest bardzo dużo warsztatów, konferencji. Rynek pracy potrzebuje specjalistów z dziedziny optyki okularowe i optometrii.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Z atmosferą jest tak, że zależy na jaką grupę się trafi. Wykładowcy są różni - jedni są świetnymi profesjonalistami, innych polecałabym mniej, ale tak będzie na każdym kierunku i uczelni.

Życie w mieście

Warszawa jest miastem, w którym komunikacja działa świetnie. Na uczelnię jest możliwy dojazd autobusami lub tramwajami. Gorzej jest z parkingiem - bardzo ciężko zaparkować tam w popularnych godzinach zajęć.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Trzeba się nastawiać na sporą ilość fizyki, ale również trzeba mieć świadomość że ten kierunek prowadzi do pracy z ludźmi. Jeżeli nie masz do tego predyspozycji - jesteś nieśmiały, zamknięty w sobie, nie lubisz ludzi - to nie jest to kierunek dla Ciebie.