Pedagogika, Uniwersytet Zielonogórski (UZ) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Wolnego na studiach jest coraz mniej, zajęcia są do późna. Zbyt wiele projektów do wykonania, gdyż nie zostaje potem tez dużo czasu na naukę. Porównując z liceum nie widzę aż takiej dużej różnicy ponieważ zawsze dużo się uczyłam, starałam się o dobre wyniki.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości rozwoju myślę że jest całkiem sporo. Jednak nie ma czasu na korzystanie z ofert ponieważ projektów do zrobienia na każdy przedmiot jest zbyt wiele.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

W mojej opinii relacje wykładowcy-studenci są dobre. Między studentami ciężko określić patrząc na całokształt ponieważ studenci z różnych kierunków na tych samych wydziałach nawet nie potrafią się zapoznać ze sobą. Każdy przebywa w swojej grupie. Nie ma wyścigu szczurów moim zdaniem.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkań na początku października całkiem sporo, ale trzeba znaleźć dobra ofertę.

Życie w mieście

Dojazdy są super, łatwo się tu przemieszczać. Jest dużo możliwości spędzania wolnego czasu, dużo sklepów, ładne okolice. Polecam Zielona Strzale, Klub "u Ojca" oraz koncerty studentów z kierunku muzycznego.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ja bardzo polecam swój kierunek oraz cały UZ. Są pewne niedociągnięcia np. Jeden wykładowca mówi Ci jedno, inny całkiem inaczej na ten sam temat. Czasami rzucają Cię na głęboką wodę i każą np. napisać konspekt, a potem od jakiegoś innego wykładowcy dowiadujesz się że źle go piszesz i powinieneś się go uczyć pisać dopiero teraz.