Weterynaria, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

O wiele więcej nauki w porównaniu do liceum, trzeba rozpracować sobie własny sposób na naukę. Ale wszystko jest do zrobienia i można sobie pozwolić na przyjemności, a przy tym zdać w pierwszym terminie - grunt to systematyczność i dobra organizacja czasu. Oczywiście wszystko zależy od osoby.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Wielki plus dla uczelni za koła naukowe, są organizowane wykłady na interesujące studentów tematy (np. zwierzęta egzotyczne). Oprócz nauki można rozwijać swoje pasje dotyczące zwierząt, a nawet miło spędzić ze zwierzakami czas - np. karmiąc młode owieczki ;)

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wszystko zależy od tego na jakiego prowadzącego się trafi - wiadomo, jedni są lepsi, "ludzcy", inni gorsi, ale z każdym można się dogadać. Nie ma wyścigu szczurów, chociaż zdarzają się wyjątki, ale to jak wszędzie. Generalnie wszyscy sobie pomagają.

Jak jest z mieszkaniem?

Za pokój jednoosobowy średnia cena to 800 zł. Ale można znaleźć coś za ok. 700 zł.

Życie w mieście

Wrocław to najbardziej przyjazne miasto dla studentów - życie trwa 24 h na dobę. Komunikacja miejska super, jak zdarzają się awarie tramwajów (bardzo rzadko) to szybko to naprawiają i uruchamiają dodatkowe autobusy.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Weterynaria to kierunek tylko dla prawdziwych pasjonatów, bo nauki jest ogrom i dlatego najważniejsze jest pozytywne nastawienie - wtedy da się nie zwariować. Oczywiście radzę, żeby nie skupiać się na samej nauce, ale też pożyć i pobawić (przy dobrym zorganizowaniu wszystko jest możliwe) - od tego są studia. Uwielbiam i kierunek i Wrocław, najlepszy wybór w całym życiu!