Zootechnika, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym semestrze większość przedmiotów to przedmioty dobrze znane. Matematyka, chemia, fizyka. Dodatkowo zoologia, botanika itd. Nie jest bardzo ciężko przebrnąć jeśli ktoś ma jako takie pojęcie. Ale na nudę też nie ma czasu. Drugi semestr cięższy - genetyka, biochemia, anatomia. Ale również do przejścia. Praktycznie same zajęcia teoretyczne. Za to na drugim roku pojawiają się przedmioty zawodowe, wyjazdy terenowe do ośrodka akademickiego. Śliczny kampus z własnym "mini-zoo", całkiem przyjazna kadra. Ale jeśli ktoś myśli, ze zootechnik to 'coś takiego jak weterynarz' to jest w wielkim błędzie. Weterynaria i zootechnika nie maja nic wspólnego, oprócz zakresu zainteresowania jakim są zwierzęta.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Mamy opinię najlepszego kierunku zootechnicznego w Polsce, czy tak jest, ciężko stwierdzić. Wykładowcy twierdza, ze jest więcej pracy niż absolwentów. Ale tych którzy na magisterce zajmują się paszoznawstwem, bądź zoohigieną i dobrostanem.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Przyjaźnie, idzie się dogadać bez większych problemów.

Jak jest z mieszkaniem?

5 akademików, w przeciętnym standardzie ale przy samej uczelni. Ogromna wygoda, kiedy na uczelnie ma się 5 min drogi. Mieszkamy w modułach, 4 pokoje połączone łazienka. Kuchnia jedna na piętro.

Życie w mieście

Miasto przepiękne, takie które nigdy nie śpi. Nie ma weekendu kiedy coś się nie dzieje. Koncerty, imprezy. Komunikacja miejska nawala rzadko.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wciąż wyrabiam sobie opinię na temat kierunku, ale miasta nigdy nie wybrałabym innego.