Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 4

Zootechnika, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Najlepszym określeniem na pierwszy rok to po prostu PRZESIEW. Niesprawiedliwe oceniane prace, materiał na egzaminy z kosmosu, wygórowane ambicje koordynatorów średnio ważnych przedmiotów, organizacja na poziomie 0. W porządku prowadzących mogę zliczyć na palcach jednej ręki. Trzeci semestr jest jeszcze gorszy. Później idzie już z górki.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Średniawka generalnie.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Akurat atmosfera jak najbardziej na plus. Wspaniali ludzie.

Jak jest z mieszkaniem?

Wiadomo, jak to w Warszawie jest. Wynajem mieszkań nie należy tu do najtańszych.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ludziom, którzy nie mają stalowych nerwów zdecydowanie odradzam wyboru tego kierunku. Wiele łez poleciało podczas studiowania.

Zootechnika, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Najwięcej problemów i czasu na 1 roku zajmują przedmioty "anatomia", "chemia" a w szczególności "biochemia"(!!). Jeśli ktoś nie radzi sobie z chemicznymi przedmiotami polecam korepetycje(!) i obecność na każdych wykładach. Tak na prawdę tylko do paru przedmiotów jest potrzebna literatura. Pozostałe przedmioty nie są bardzo trudne. Będąc po liceum humanistycznym (jak ja), można sobie poradzić (korepetycje chemia+biochemia). Zajęcia cały tydzień, niestety czasami do 19-20. Im dalej "w las", tym ciekawsze przedmioty i luźniejszy plan zajęć. Prawie wszyscy Wykładowcy wspaniali, Dziekani to cudowni ludzie. Panie w dziekanacie również sympatyczne.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwość rozwoju dość duża. Prowadzący mają ogromną wiedzę, jednak UR nadal posiada zbyt małe zaplecze "zwierzęce"- jest problem aby wykonać jakieś czynności przy zwierzętach. Ponoć ma się to zmieniać na lepsze. Dostęp do laboratoriów, mnóstwo dodatkowych wykładów tematycznych, duża ilość Kół Naukowych, konferencji. Zdarzają się wyjazdy.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zdecydowana większość Wykładowców to wspaniali ludzie, jeśli się do nich podchodzi z należytym szacunkiem, zamiast od razu "pyskować",można z nimi praktycznie wszystko załatwić, często idą na rękę (poza biochemią). W zależności od Wydziału i specjalności zdarzają się bardziej zacięci i rywalizujący studenci. Jednak na Zootechnice studenci sobie pomagają.

Życie w mieście

Kraków - ogromne miasto, komunikacja miejska bardzo rozbudowana (jednak nie najtańsza), wszędzie i na każdą godzinę można dojechać. Nawet na zajęcia poza granicami miasta. Co się jednak z tym wiąże - duży ruch i korki.
Ogrom miejsc gdzie można się rozerwać odpocząć czy pouczyć się. Dla każdego coś się znajdzie ciekawego.
Jako, że jest to duże miasto z masą turystów, nie można liczyć na ciszę nawet wieczorem czy w nocy.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Gorąco polecam Zootechnikę na UR. Super zajęcia, świetni Wykładowcy z ogromną wiedzą, duże możliwości znalezienia pracy.

Zootechnika, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki dużo więcej niż w LO (przydaje się systematyczność). Osobiście poświęcam dużo czasu na naukę, czasu wolnego mam mało, ale jednak da się wyjść do kina, klubu, na spacer. Najtrudniejsze są 3 pierwsze semestry. Książki można kupować, wypożyczać lub ściągnąć z Internetu Ale z reguły tylko kilka jest rzeczywiście potrzebnych.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest wysoki, wymagania są duże nawet na przedmiotach niezwiązanych stricte z kierunkiem (np ekonomia). W salach sporo preparatów, dobrze zaopatrzone prosektoria, laboratoria trochę stare Ale dają radę. Spora ilość konferencji czy kursów, w których można brać udział. Z Moich obserwacji nie ma potem problemów ze znalezieniem pracy, jeśli wie się co chce się robić.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy różni. Jedni bardzo mili, zabawni, chcący nauczyć. Zdarzają się tez tacy, którzy nawet na nas nie spojrzą. Jeśli chodzi o relacje studencie, to wszystko zależy od człowieka. Można poznać dużo nowych osób, a można mieć też swoją małą, zgraną grupkę.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania bardzo drogie, ale jednak to stolica. Ja wynajmuje kawalerkę, więc dużo czasu trzeba poświęcić tez na pranie,sprzątanie, gotowanie, bo mamusia już nie pomoże :)
Akademiki SGGW nie są bardzo drogie, ale jednak jak dla mnie zbyt dużo pokoi na jedną łazienkę I możliwość trafienia na złą osobę w pokoju.
Polecam znaleźć sobie jedna lub dwie osoby i wynająć mieszkanie w pobliżu.

Życie w mieście

Komunikacja jest dobra, jedynie korki i duże opóźnienia są problemem. Na uczelnie bezpośrednio dojeżdżają tylko autobusy, ale jadą one do metra, które tez jest bardzo niedaleko.
Warszawa daje mnóstwo możliwości na spędzanie wolnego czasu, dużo zniżek dla studentów (Ale i tak jest bardzo drogo).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam SGGW i kierunek, ale jeśli wiesz, ze chcesz to robić. Nauki sporo, więc albo jest się bardzo zdolnym albo trzeba usiąść do książkę. Jeśli chcesz wynająć mieszkanie to Ursynów lub okolice, inaczej dojazd trwa długo.

Zootechnika, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym semestrze większość przedmiotów to przedmioty dobrze znane. Matematyka, chemia, fizyka. Dodatkowo zoologia, botanika itd. Nie jest bardzo ciężko przebrnąć jeśli ktoś ma jako takie pojęcie. Ale na nudę też nie ma czasu. Drugi semestr cięższy - genetyka, biochemia, anatomia. Ale również do przejścia. Praktycznie same zajęcia teoretyczne. Za to na drugim roku pojawiają się przedmioty zawodowe, wyjazdy terenowe do ośrodka akademickiego. Śliczny kampus z własnym "mini-zoo", całkiem przyjazna kadra. Ale jeśli ktoś myśli, ze zootechnik to 'coś takiego jak weterynarz' to jest w wielkim błędzie. Weterynaria i zootechnika nie maja nic wspólnego, oprócz zakresu zainteresowania jakim są zwierzęta.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Mamy opinię najlepszego kierunku zootechnicznego w Polsce, czy tak jest, ciężko stwierdzić. Wykładowcy twierdza, ze jest więcej pracy niż absolwentów. Ale tych którzy na magisterce zajmują się paszoznawstwem, bądź zoohigieną i dobrostanem.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Przyjaźnie, idzie się dogadać bez większych problemów.

Jak jest z mieszkaniem?

5 akademików, w przeciętnym standardzie ale przy samej uczelni. Ogromna wygoda, kiedy na uczelnie ma się 5 min drogi. Mieszkamy w modułach, 4 pokoje połączone łazienka. Kuchnia jedna na piętro.

Życie w mieście

Miasto przepiękne, takie które nigdy nie śpi. Nie ma weekendu kiedy coś się nie dzieje. Koncerty, imprezy. Komunikacja miejska nawala rzadko.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wciąż wyrabiam sobie opinię na temat kierunku, ale miasta nigdy nie wybrałabym innego.