Zootechnika, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Najwięcej problemów i czasu na 1 roku zajmują przedmioty "anatomia", "chemia" a w szczególności "biochemia"(!!). Jeśli ktoś nie radzi sobie z chemicznymi przedmiotami polecam korepetycje(!) i obecność na każdych wykładach. Tak na prawdę tylko do paru przedmiotów jest potrzebna literatura. Pozostałe przedmioty nie są bardzo trudne. Będąc po liceum humanistycznym (jak ja), można sobie poradzić (korepetycje chemia+biochemia). Zajęcia cały tydzień, niestety czasami do 19-20. Im dalej "w las", tym ciekawsze przedmioty i luźniejszy plan zajęć. Prawie wszyscy Wykładowcy wspaniali, Dziekani to cudowni ludzie. Panie w dziekanacie również sympatyczne.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwość rozwoju dość duża. Prowadzący mają ogromną wiedzę, jednak UR nadal posiada zbyt małe zaplecze "zwierzęce"- jest problem aby wykonać jakieś czynności przy zwierzętach. Ponoć ma się to zmieniać na lepsze. Dostęp do laboratoriów, mnóstwo dodatkowych wykładów tematycznych, duża ilość Kół Naukowych, konferencji. Zdarzają się wyjazdy.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zdecydowana większość Wykładowców to wspaniali ludzie, jeśli się do nich podchodzi z należytym szacunkiem, zamiast od razu "pyskować",można z nimi praktycznie wszystko załatwić, często idą na rękę (poza biochemią). W zależności od Wydziału i specjalności zdarzają się bardziej zacięci i rywalizujący studenci. Jednak na Zootechnice studenci sobie pomagają.

Życie w mieście

Kraków - ogromne miasto, komunikacja miejska bardzo rozbudowana (jednak nie najtańsza), wszędzie i na każdą godzinę można dojechać. Nawet na zajęcia poza granicami miasta. Co się jednak z tym wiąże - duży ruch i korki.
Ogrom miejsc gdzie można się rozerwać odpocząć czy pouczyć się. Dla każdego coś się znajdzie ciekawego.
Jako, że jest to duże miasto z masą turystów, nie można liczyć na ciszę nawet wieczorem czy w nocy.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Gorąco polecam Zootechnikę na UR. Super zajęcia, świetni Wykładowcy z ogromną wiedzą, duże możliwości znalezienia pracy.