Żywienie człowieka, Uniwersytet Zielonogórski (UZ) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na UZ Żywienie Człowieka to kierunek inżynierski, w związku z tym na pierwszym roku jest matematyka, fizyka, chemia, informatyka, grafika inżynierska, łatwo się zniechęcić. Nauka zajmuje sporo czasu, zwłaszcza na pierwszym semestrze i jeśli komuś ciężko się przestawić z trybu szkoły średniej i chce mieć same dobre oceny. Z matematyką było bardzo ciężko, ale wszyscy dali radę. W kolejnych latach czasu jest więcej a nauki mniej.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia nastawiona na technologię żywności, niestety nie na żywienie człowieka. Poziom zajęć z dietetyki jest według mnie bardzo niski, przedstawiane są informacje nieaktualne, wykładowcy nie poszerzają swojej wiedzy i bazują na starych danych.
Plusem jest blisko położony LOIiWA, rzadko są tam zajęcia, ale można zobaczyć jak wygląda praca w laboratorium lub technologa żywności na dobrym sprzęcie.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest przyjemna, wyścigu szczurów na moim roku nie ma. Na roku 16 osób, więc mało, tak naprawdę spotyka się tylko z tymi osobami, bo ten kierunek jest w filii UZ w Sulechowie, a tak właściwie to w Kalsku.

Jak jest z mieszkaniem?

W Kalsku dostępny akademik, ale z tego co wiem to ciężko o pokój, bo wynajmują je wykładowcy przyjeżdżający do studentów zaocznych. W Zielonej Górze dużo mieszkań, ceny różne, ale wtedy trzeba doliczyć dojazd do Kalska

Życie w mieście

Dojazd autobusem do Kalska jest możliwy, ale trudny, autobusy kursują rzadko, w Zielonej Górze dużo możliwości spędzania czasu wolnego

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie polecam tych studiów jeśli ktoś chce zostać dietetykiem i się czegoś z tej dziedziny nauczyć.