Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 2

Automatyka i Robotyka, Politechnika Opolska - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jako, że ukończyłem liceum ogólnokształcące i nie miałem wcześniej styczności z matematyką w rozszerzonym zakresie to początkowo musiałem poświęcić dużo czasu żeby nadrobić zaległości. Poziom kształcenia na pierwszym roku uważam za wysoki, ale spokojnie do przeskoczenia dla kogoś kto ma w sobie trochę samozaparcia i chęci nauki. Pierwszy rok jest typowo teoretyczny - algebra, analiza matematyczna, fizyka, prawdopodobieństwo. W kolejnych latach wszystko się zmienia na korzyść praktyki. Niestety jest też dużo Matlaba i zajęć teoretycznych ze sterownia, które niekoniecznie przydają się później w pracy. Bardzo miło wspominam zajęcia z silników elektrycznych gdzie wykładowca był bardzo wymagajcy, ale dawał nam bodźce do ciągłego samokształcenia. Są zajęcia z robotyki i systemów wizyjnych gdzie każdy może dotknąć i programować roboty firmy FANUC. Zajęcia z PLC były niestety tylko przez jeden semestr, a wykładowca był "rozrywany" przez studentów i mimo tego, że posiadał ogromną wiedzę praktyczną to nie mógł pomóc studentom w 100%.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć na wysokim poziomie. Jest sporo kół naukowych zajmujących się programowaniem mikrokontrolerów i robotami mobilnymi.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

To chyba najlepsze co mnie spotkało na tej uczelni. Wykładowcy nie są osobami, które rzucają ci kłody pod nogi. Jeśli nauczyłeś się z materiału, który miał być na kolokwium to je zdajesz. Może z małym wyjątkiem pana profesora z modelowania układów robotyki. Ale koniec końców każdemu udało się u niego zdać

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajmowałem kawalerkę 3 kilometry od uczelni za 1200 zł z opłatami.

Życie w mieście

Komunikacja bardzo mierna. Zresztą podobnie jest z możliwością spędzania wolnego czasu, ale dla kogoś kto przyjechał zdobyć wiedzę, a nie tylko imprezować wystarczy.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ja bym poszedł na tę uczelnię jeszcze raz :) Polecam

Automatyka i Robotyka, Politechnika Opolska - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Fizyka, analiza matematyczna. Jeśli w liceum matematyka była na poziomie rozszerzonym to nie powinno się mieć problemów. Podstawy programowania c++. Po zajęciach wystarczy 1- 2 godziny poświęcić na naukę. Przedmiotów zawodowych przybywa w kolejnych semestrach.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia jest dobrze wyposażona w nowoczesny sprzęt i laboratoria. Działają koła naukowe, które biorą udział w konkursach na uczelniach w Polsce i za granicą. Częste konferencje i spotkania z firmami.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Prowadzący są wymagający do końca, ale są wyrozumiali i nie ma problemów z zaliczeniami. Każdy znajduje czas dla studenta.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkanie 350 zł + media. Ceny akademików podobne.

Życie w mieście

Rowery miejskie, dobra komunikacja MZK, kluby studenckie, imprezy plenerowe.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam politechnikę opolską.