Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.

Znalezionych opinii - 2

Edytorstwo, Uniwersytet Opolski - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Odrobinę więcej pracy, niż w liceum, ale da się to ogarnąć. Przez pierwsze dwa lata ilość nauki jest podobna, na trzecim roku jest mniej zajęć.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z różnych instytutów (np. z Wydziału Sztuki), co daje sporo możliwości rozwoju i zaangażowania się w coś na poziomie uniwerku. Do wyboru są dwie specjalności "Projektowanie publikacji" lub "Zarządzanie wydawnictwem". To jest też bardzo dobra opcja dla ludzi, którzy myśleli o polonistyce, bo jest tu polonistyka + zajęcia praktyczne związane z wydawaniem książek (korekta, redakcja, skład). Można później pójść na magisterskie-nauczycielskie i mieć dwa zawody, które łatwo połączyć.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy są super wyrozumiali. Przy odrobinie pracy i zaangażowaniu łatwo dostać stypendium.

Jak jest z mieszkaniem?

O dziwo, ceny wynajmu w Opolu są dość spore, jak na takie małe miasto. Najlepiej wynająć większe mieszkanie ze znajomymi.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru. Studia dają możliwość pracy zarobkowej już po licencjacie, jest też sporo możliwości dalszego rozwoju (np. magisterka z polonistyki).

Edytorstwo, Uniwersytet Opolski - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauka na pierwszym roku nie jest dużo trudniejsza od tej w liceum. Duża ilość literatury do przyswojenia co rok. Mimo wszystko zostaje stosunkowo dużo czasu wolnego.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest zróżnicowany. Niektóre zajęcia prowadzone są na niskim poziomie, niektóre na satysfakcjonującym. Opierając się wyłącznie na wiedzy uczelnianej, można mieć braki. Najlepiej połączyć to z aktywnością w uczelnianej gazecie bądź zacząć pracować dorywczo, co nie jest w tym zawodzie niemożliwe.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie ma wyścigu szczurów, do studiów można mieć w miarę luźne podejście. Wykładowcy w większości też są ludzcy i mili.

Życie w mieście

Spokojne małe miasto. Dobra komunikacja miejska. Jeśli jednak ktoś woli poruszać się pieszo, też nie będzie to duży problem, bo odległości są stosunkowo małe. W mieście są także rowery i hulajnogi miejskie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ogólnie uważam, że podjęłam dobrą decyzję, ale bez doskonalenia umiejętności w pracy bądź uczelnianej gazecie człowiek może być lekko zawiedziony.