Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 1

Zarządzanie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku matematyka i mikroekonomia wymaga nauki, ale nie na jakąś wielką skalę, jeśli uczyłeś/as się w liceum to nie będziesz miał/a większych problemów. Są też przedmioty „zapchaj dziury” do przesiedzenia w zasadzie. Studiowałam i pracowałam równocześnie - więc Ty też dasz radę

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Masz dostęp do 2 bibliotek (Cnti i Ciniba), a dostęp książek możesz sprawdzić online. Wykładowcy są w porządku, ale trzyma ich system (nie spodziewaj się dostępu do nowoczesnych metod zarządzania i powiązanych). Typowe wykłady + ćwiczenia bez większych zaskoczeń. Możliwości pracy masz takie na jakie się nastawisz, jeśli całe studia nie będziesz nic robić w tym kierunku to też taka będzie aspiracja na przyszłość.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy są (w większości) super. Byli i tacy co nam pracę zaoferowali i tacy co nam pomogli w sprawach prywatnych (rachunkowość w naszej działalności). Nie ma rywalizacji między studentami.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie ma akademika, wynajmowałam mieszkanie ze znajomymi, 1000 zł za pokój, później znalazłam mieszkanie z ludźmi ze studiów za 800/pokój ale pamiętajmy, że ceny idą w górę.

Życie w mieście

Miasto dość spokojne, ale nie da się nudzić, imprezy na pierwszym roku zawsze najlepsze.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru kierunku, ale tylko dlatego, że studiowałam bardziej dla papierka (nastawiłam się na to, że nie oświecą mnie te studia).