Administracja, Uniwersytet Zielonogórski (UZ) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zależy to od predyspozycji danego studenta, jeśli interesuje go to co jest na wykładach to zostaje bardzo dużo wolnego czasu, zaś jeśli ciężko przyswaja ten materiał to musi trochę posiedzieć nad danymi rzeczami. Na początek jest dość dużo książek, bo w sumie do każdego przedmiotu, z biegiem lat myślę, że może się zwiększyć ich ilość, ale obszerność materiału będzie znacznie mniejsza.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia daje takie 3/5 stopień trudności, chociaż inne mogły by dostać 4/5. Bardzo mało książek znajduje się do wypożyczenia do domu, więcej trzeba czytać na miejscu w bibliotece co jest problemem. Konferencje są ciekawe i jest ich dość dużo. Są koła naukowe. Jeśli ktoś jest obyty to łatwo znajdzie pracę w tym kierunku, ale zawsze po za studiami trzeba dać coś od siebie.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Relacje między studentami są różne. Wyścig szczurów jest na co niektórych kierunkach. Wszystko zależy od podejścia osób w danej grupie. Z wykładowcami idzie się dogadać.

Jak jest z mieszkaniem?

Średnio pokój w Zielonej Górze kosztuje w granicach 500 zł. Akademiki są nieco tańsze, bo coś koło 300 zł za dwuosobowy pokój. Jak się szuka mieszkania w pierwszych miesiącach wakacji to zawsze jest ich więcej i taniej, zaś im się później szuka tym pokoje i mieszkania są znacznie droższe.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest ok. Z dojazdami na uczelnie jest różnie, bo zależy w której części zielonej góry się mieszka. Im bliżej uz tym jest lepsza komunikacja w bardziej ciekawe miejsca typu np Focus, pkp itp. Wolny czas można spędzić na spacerach po lesie jak i np w Heven czy XDemonie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Uczelnia jest jedną z lepszych w Polsce. Wybór kierunku zależy od predyspozycji przyszłego studenta. Jeden woli kierunki humanistyczne, drugi ściśle, trzeci zaś techniczne. Każdy kierunek jest warty uwagi.