Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.

Znalezionych opinii - 2

Administracja, Uniwersytet Zielonogórski (UZ) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Generalnie nauki jest na pewno więcej w porównaniu do liceum, a to ile czasu trzeba poświęcić zależy tak naprawdę od studenta, więc również i czas wolny jest od tego zależny. Bardzo często (na każdym roku studiów) wykładowcy podają literaturę, co jest bardzo dobre. Ogólnie oceniam całość dobrze.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć zależy od prowadzącego (także od studentów), ale generalnie zajęcia są często dobrze zorganizowane, mają poprawny przebieg jeśli chodzi o materiał. Jeśli chodzi o kierunki prawnicze, gdzie najlepszą opcją dla studentów byłaby dostępność do jak najnowszych publikacji, to jest to lekko kłopotliwe na UZ. Ale poza tym z pewnością można tam znaleźć przydatne publikacje. W przypadku kół naukowych to są one jak najbardziej przydatne i z pewnością dają możliwości rozwoju, tak samo jak zaplecze praktyk organizowanych przez uniwersytet.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Generalnie panuje dobra atmosfera, wszyscy są często bardzo pomocni, ale oczywiście w każdym miejscu zdarzają się niemiłe relacje.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest bardzo dobrze zorganizowana, autobusy (w dużej mierze już autobusy elektryczne) są generalnie "na czas", chyba że zdarzy się jakaś awaria, wypadek itp., co jest czasem nieuniknione i nie da się tego przewidzieć. W Zielonej Górze jest z pewnością wiele ciekawych miejsc do spędzania czasu wolnego i to dla każdego.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam studia na UZ, gdyż dają naprawdę ciekawe możliwości i radzę żeby naprawdę korzystać z tego, co oferuje uczelnia, bo warto (mam tu na myśli koła naukowe, praktyki itp.), a dodatkowo nie ma tutaj aż takiego "wyścigu szczurów" jak ma to miejsce w przypadku większych miast.

Administracja, Uniwersytet Zielonogórski (UZ) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zależy to od predyspozycji danego studenta, jeśli interesuje go to co jest na wykładach to zostaje bardzo dużo wolnego czasu, zaś jeśli ciężko przyswaja ten materiał to musi trochę posiedzieć nad danymi rzeczami. Na początek jest dość dużo książek, bo w sumie do każdego przedmiotu, z biegiem lat myślę, że może się zwiększyć ich ilość, ale obszerność materiału będzie znacznie mniejsza.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia daje takie 3/5 stopień trudności, chociaż inne mogły by dostać 4/5. Bardzo mało książek znajduje się do wypożyczenia do domu, więcej trzeba czytać na miejscu w bibliotece co jest problemem. Konferencje są ciekawe i jest ich dość dużo. Są koła naukowe. Jeśli ktoś jest obyty to łatwo znajdzie pracę w tym kierunku, ale zawsze po za studiami trzeba dać coś od siebie.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Relacje między studentami są różne. Wyścig szczurów jest na co niektórych kierunkach. Wszystko zależy od podejścia osób w danej grupie. Z wykładowcami idzie się dogadać.

Jak jest z mieszkaniem?

Średnio pokój w Zielonej Górze kosztuje w granicach 500 zł. Akademiki są nieco tańsze, bo coś koło 300 zł za dwuosobowy pokój. Jak się szuka mieszkania w pierwszych miesiącach wakacji to zawsze jest ich więcej i taniej, zaś im się później szuka tym pokoje i mieszkania są znacznie droższe.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest ok. Z dojazdami na uczelnie jest różnie, bo zależy w której części zielonej góry się mieszka. Im bliżej uz tym jest lepsza komunikacja w bardziej ciekawe miejsca typu np Focus, pkp itp. Wolny czas można spędzić na spacerach po lesie jak i np w Heven czy XDemonie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Uczelnia jest jedną z lepszych w Polsce. Wybór kierunku zależy od predyspozycji przyszłego studenta. Jeden woli kierunki humanistyczne, drugi ściśle, trzeci zaś techniczne. Każdy kierunek jest warty uwagi.