Administracja, Uniwersytet Zielonogórski (UZ) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Plan zajęć jest podobny do szkolnego pod względem ilości godzin jednak godziny są różne zajęcia trwają nawet do późnych godzin wieczornych. Jeśli chodzi o naukę to zależy od wykładowcy czy robi w trakcie semestru jakieś kolokwia w moim przypadku raczej wszystko skupiło się podczas sesji i tam niestety przez bity miesiąc było po kilka egzaminów czy zaliczeń w tygodniu także wtedy nauka dzień i noc. Jak na każdym kierunku są osoby niezbyt się przykładające jednak im również udało się zaliczyć semestr tylko że z kilkoma poprawkami po drodze.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest rożny i myślę, że każdemu przypasuje co innego. Często są organizowane konferencje związane z tym kierunkiem.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Myślę, że w tej kwestii również zależy wiele od wykładowców akurat w pierwszym semestrze nie mogę na to narzekać wszyscy okazali się uczciwi a przede wszystkim po prostu ludzcy.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajem kawalerki oddalonej 3 przystanki autobusowe od uczelni to koszt mniej więcej 1300 zł miesięcznie włącznie ze wszystkimi opłatami.

Życie w mieście

Dojazdy na uczelnie są na dobrym poziomie autobusy tam dojeżdżają średnio co kilka minut. Jeśli chodzi o czas wolny w tej kwestii jest już gorzej, ale jak ktoś bardzo chce to myślę, że znajdzie coś dla siebie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Moja mała rada to nie zniechęcać się już na początku albo po pierwszym semestrze bo np. Nie zaliczyłeś wszystkiego albo masz średnie oceny. Przeczekaj ten pierwszy rok sprawdź się, bo może to być ogólnie kwestia przyzwyczajenia do studiów, niezależnie od tego na jakim kierunku jesteś czy na jakiej uczelni.