Analityka medyczna, Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Uważam, że nauki jest więcej niż w liceum ale wszystko można pogodzić ze swoimi zainteresowaniami i pasjami, także jest czas na odpoczynek. Są trudniejsze tygodnie, owszem, ale wszystko jest do przeżycia. Na pierwszym roku jest dużo przedmiotów ogólnych, które dopiero wprowadzają młodych studentów do środowiska medycznego, studenckiego.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uważam że jest dużo możliwości, organizowane są otwarte wykłady. Biblioteka jest dobrze wyposażona ale jednak chwilami nie wystarczająco.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest w porządku jeśli chodzi o krąg grupy, ponieważ są zgrzyty pomiędzy grupami ćwiczeniowymi (bo jedni mieli łatwiejsza wejściówkę niż drudzy itp). Wykładowcy są różni, ale głównie chcą ułatwiać życie studentów i im pomagać.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania są w różnych cenach, im lepsze tym droższe, wiadomo, ale można znaleźć perełki w dobrej cenie.

Życie w mieście

Dojazd na zajęcia jest bardzo dobry, raczej nie ma z tym problemów. Miejsca zajęć są dobrze z komunikowanie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję, ponieważ lubię chemię i nie zawiodłam się na analityce medycznej pod tym względem. Bardzo interesuje się pracą w laboratorium, dlatego uważam ten kierunek za szalenie interesujący i podchodzę do tego z pasją. Moim marzeniem jest pomagać pacjentom "od tej drugiej strony" czyli z laboratorium.