Analityka medyczna, Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Studia bardzo niewymagające, troszkę trzeba przyłożyć się do anatomii w pierwszym semestrze, poza tym na większość kolokwiów można przysiąść dzień przed. Na egzamin wystarczy nauka 2-3 dni przed. Jest bardzo dużo czasu, można spokojnie (i efektywnie) uczyć się do matury i jednocześnie zdawać wszystko w pierwszym terminie. Zajęć jest mało, czasami trzeba jeździć Pomorzany -> Unii Lubelskiej -> Pomorzany. Minus taki, że ludzie w większości prezentują raczej średnio-niski poziom wiedzy i nic się od nich nie nauczysz (co widać po progach). Raczej samemu należy dbać o swój rozwój.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Są jakieś konferencje, ale mnie to nie interesuje. Biblioteka dobrze zaopatrzona. Po zakończeniu tych studiów pracy nie ma w Polsce. Zakład Chemii w którym jest większość zajęć jest nowiutki. Zakład Anatomii tragedia. Biologia medyczna w nowym Centrum Nowych Technologii Medycznych. Ogółem na plus.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie panuje żaden wyścig szczurów, ale w moim roczniku ludzie średnio się zintegrowali i porobiły się grupki. Mało osób na roku, każdy się zna.

Jak jest z mieszkaniem?

Miasto bardzo tanie. Pokój można wynająć od 500-600 zł w dobrym standardzie i blisko Pomorzan. Kawalerki od 1000.

Życie w mieście

Komunikacja miejska bardzo dobra. Życie nocne/kluby mały wybór, mało ludzi wieczorami zazwyczaj. Gdy idziesz nocą przez centrum miasta może spotkasz 2-3 osoby :). Ogólnie słabo, po roku znasz każdą miejscówkę.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Na rok do poprawy matury idealnie. Na stałe? W życiu.