Analityka medyczna, Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku nauki jest mało, więc ma się dużo czasu wolnego dla siebie. W liceum było zdecydowanie więcej materiału do przyswojenia. Jeśli zdecydujesz się poprawiać maturę na tym kierunku, jak robi to 3/4 osób na roku to jest to moim zdaniem dobry pomysł. Jedynym przedmiotem do którego trzeba więcej przysiąść to anatomia, która pojawia się w pierwszym semestrze.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości rozwoju: W Polsce bardzo trudno o znalezienie pracy w zawodzie. Zarobki po tym kierunki też nie zachęcają.
Biblioteka: jeśli nie wypożyczysz książek kilka dni przed rozpoczęciem roku to może być słabo (książek jest zdecydowanie za mało)

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie ma wyścigu szczurów, ani na tym kierunku ani na innym.
Większość wykładowców jest "z powołania".

Jak jest z mieszkaniem?

Miasto bardzo tanie. Pokój w mieszkaniu można wynająć już od 600 zł. Jeśli chodzi o pokój w akademiku to jest to koszt w okolicach 400 zł. Z tego co słyszałam to są warunki do nauki, nie ma wiecznych imprez. Dla osób których nie stać na wynajem pokoju/mieszkania będzie to dobre rozwiązanie.

Życie w mieście

Z dojazdami nie ma żadnych problemów gdy mieszka się w centrum. Pomiędzy zajęciami jest dużo okienek i wtedy fajnie jest wrócić do domu odpocząć.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli Twoim docelowym kierunkiem jest analityka to polecam.
Osobiście miasto mi się nie podoba, a na kierunku kompletnie się nie odnalazłam. Wyboru nie żałuję, bo zamieszkanie w nowym mieście nauczyło mnie samodzielności, zdobyłam nowe doświadczenia oraz poznałam nowych, wartościowych ludzi.