Analityka medyczna, Uniwersytet Medyczny w Lublinie - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki o wiele więcej, dodatkowo jest to inna nauka. Każdy musi wszystko ogarniać sam. To nie liceum, że nauczyciel będzie katować Ci głowę, że nie zaliczyłeś sprawdzianu. Tutaj sam za siebie odpowiadasz. Jeżeli nie jesteś człowiekiem zorganizowanym to będzie ciężko. Ale jest mega satysfakcja po sesji, w której jest najmniej nauki. Najgorzej jest przed nią, bo wszystko się kumuluje, nie mówiąc już o zaległych kolokwiach. W tygodniu kilka wejściówek, tj. niewiele materiału, a często. Codziennie trzeba po kilka godzin. Książki to ksero z akademika, albo pdf na których można sporo zaoszczędzić. Zajęć sporo, więc i mało czasu wolnego. Na 3 roku jest najgorzej.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Bardzo szerokie, ale to jest kwestia tylko i wyłącznie studenta. Jego ambicji i mobilizacji. Trochę ciężko, bo niewiele czasu na dokształcanie się.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wyścig szczurów jest, ale wymuszony przez kilka osób, które są tępione na roku. (ok. 40 osób liczy cały rok) Dzielimy się notatkami w grupie, niestety nie ma między nimi komunikacji. :( Jeżeli chodzi o asystentów to zależy od katedry. Są i rewelacje jak i 'potwory'.

Jak jest z mieszkaniem?

W akademiku jest drożej niż na stancji. Pokój 1-os. 400-800 zł, dwójka 300-500 zł za os.

Życie w mieście

Komunikacja miejska bardzo dobra (polecam 5-mies bilet). Masę atrakcji: basen, teatr, kino, centra handlowe, lodowisko, trampoliny, kluby, bary, kawiarnie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie spinać się, bo to nie pomaga. Nie robić sobie wrogów. Uczyć się regularnie, bo później jest ciężko nadrobić. Uczelnia bogata, nie żałuję. Wszystko nowoczesne. Lublin brzydki i okropne drogi.