Automatyka i Robotyka, Uniwersytet Zielonogórski (UZ) - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo matematyki, ciekawe zajęcia z elektrotechniki i elektroniki. Po liceum na pewno będzie trudno ale w miarę upływu czasu można nabyć umiejętności łączenia układów. Na 1 roku występuje również programowanie są to głównie postawy. Programowanie obiektowe dla laika na początku może być tym bardziej że język C,C++ nie należy dla najłatwiejszych. Na 2 i 3 roku jest mniej matematyki teoretycznej za to zaczyna się matematyka praktyczna tzn modelowanie obiektów, wyznaczanie kinematyka. Jedynie co brakuje to więcej zajęć praktycznych.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest bardzo dobry prowadzący chętnie dzielą się swoją wiedzą i jeśli ktoś pyta nie robią z tego tytułu problemów i tłumaczą nawet najbardziej trywialne rzeczy.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na studiach nie występuje wyścig szczurów studenci są w porządku i pomagają słabszym. Na 1 roku musi być prowadzony tzw odsiew żeby wyizolować studentów którzy nic nie robią poza "studiowaniem". Jeśli ktoś jest zainteresowany prowadzący chętnie się podzieli wiedzą i wytłumaczy zagadnienia.

Życie w mieście

Komunikacja jest w porządku. Miasto może nie należy do jakichś dużych ale jest gdzie pójść i pobawić się.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Na pierwszym roku warto przysiąść trochę do matematyki ponieważ cześć się przydaje. Nawet jeśli ktoś nie jest super mocny wystarczy że nauczy się podstaw. Oczywiście to nie będzie ocena 5 ale zawsze jakoś przejdzie ten 1 rok. Wiadomo że na 1 roku wszyscy chodzą imprezować :). Więc warto chociaż trochę przysiąść do nauki w wolnym czasie.