Automatyka i Robotyka, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok na uczelni to zawsze przepaść pomiędzy nauką akademicką, a szkołą średnią. Zasypują matematyką i fizyką, jednak nie warto się zrażać. Każdego początki bywają bardziej stresujące. Po pierwszych 3-4 semestrach zaczynają się bardziej przyjemne studia dlatego warto przetrwać pierwsze 2 lata.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości rozwoju są, jednak dużo zależy od osoby, która ma z tego skorzystać. Zaraz po skończeniu studiów bywa ciężko, ale nie warto się załamywać. Studia dają niesamowitą ilość wiedzy, którą początkowo ciężko wykorzystać, jednak w połączeniu z nawet małą ilością doświadczenia w zawodzie stają się połączeniem nie do opisania. Więc jeśli nie posiadasz talentu muzycznego, lub sportowego, to studia warto zrobić na dobrym kierunku. Nie polecam iść na leniwe kierunki.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Początkowo jest to trochę wyścig szczurów, jednak z czasem wszystko się zaciera i najlepiej pod względem atmosfery jest dopiero od 7 do 10 semestru studiów. Pierwsze 2-3 lata bywają różne.

Jak jest z mieszkaniem?

Bez problemu :) Szczecin raczej nie jest aż tak oblegany, żeby narzekać na dostępność.

Życie w mieście

Dość wygodne miasto, nie za duże, nie za małe. Nasze województwo bardzo dobrze się rozwija.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

/Warto iść na topowe kierunki
/Początkowo warto uczyć się dużo. To sprawi, że będzie lżej i mniej stresów.