Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.

Znalezionych opinii - 2

Biotechnologia, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki nie jest mało, ale kwestią jest też dobre zarządzanie czasem. Jeśli ktoś potrafi się zorganizować to jest czas na wszystko. Na pewno więcej do przyswojenia mają osoby,które nie był y w liceum na biol-chemie/mat-fizie, ale wszystko da się bez większych problemów nadrobić. Na pewno na pierwszym semestrze najwięcej strachu budzi biologia komórki(wejściówki co tydzień, kolokwia, odpytywanie co tydzień), ale z perspektywy czasu stwierdzam, że nie było tak źle.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest różny, zależy też kto prowadzi przedmiot. Są lepsze i gorsze zajęcia, ale z każdego można wiele wyciągnąć. Wykładowcy są raczej otwarci na sugestie i tematy jakie chcieliby poruszyć studenci. Koła naukowe są i działają, warto dołączyć nawet na 1 roku.
Biblioteka zarówno główna i wydziałowa w porządku. Choć czasem jest niedosyt 'ruchliwych' pozycji, np. do wcześniej wspomnianej biologi komórki.
Możliwości rozwoju są, większe na pewno za granicą. W Polsce biotechnologia dopiero raczkuje.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera bardzo fajna.
Wykładowcy w porządku, z każdym można się porozumieć. Ogólnie wydział jest mały, co jest na korzyść dla studenta.
Wyścigu szczurów nie ma,wszyscy sobie pomagają. Prężnie działa Parlament Studentów.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik to w większości pokoje 2 osobowe z łazienką i lodówką,znajomi nie narzekali, cena nie duża.
Pokoje na stancji w przedziale 600-1000.
Kawalerki,mieszkania 1400+.

Życie w mieście

Komunikacja miejska ok, nie ma problemów z dojazdem.
Miasto specyficzne, ale w moim odczuciu bardzo fajne. Jest gdzie spędzać czas.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ogólnie polecam i nie żałuję.

Automatyka i Robotyka, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok na uczelni to zawsze przepaść pomiędzy nauką akademicką, a szkołą średnią. Zasypują matematyką i fizyką, jednak nie warto się zrażać. Każdego początki bywają bardziej stresujące. Po pierwszych 3-4 semestrach zaczynają się bardziej przyjemne studia dlatego warto przetrwać pierwsze 2 lata.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości rozwoju są, jednak dużo zależy od osoby, która ma z tego skorzystać. Zaraz po skończeniu studiów bywa ciężko, ale nie warto się załamywać. Studia dają niesamowitą ilość wiedzy, którą początkowo ciężko wykorzystać, jednak w połączeniu z nawet małą ilością doświadczenia w zawodzie stają się połączeniem nie do opisania. Więc jeśli nie posiadasz talentu muzycznego, lub sportowego, to studia warto zrobić na dobrym kierunku. Nie polecam iść na leniwe kierunki.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Początkowo jest to trochę wyścig szczurów, jednak z czasem wszystko się zaciera i najlepiej pod względem atmosfery jest dopiero od 7 do 10 semestru studiów. Pierwsze 2-3 lata bywają różne.

Jak jest z mieszkaniem?

Bez problemu :) Szczecin raczej nie jest aż tak oblegany, żeby narzekać na dostępność.

Życie w mieście

Dość wygodne miasto, nie za duże, nie za małe. Nasze województwo bardzo dobrze się rozwija.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

/Warto iść na topowe kierunki
/Początkowo warto uczyć się dużo. To sprawi, że będzie lżej i mniej stresów.