Biologia, Uniwersytet Warszawski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jeśli jesteście świeżo po liceum to na pewno odczujecie różnice w ilości materiału do przyswojenia w stosunkowo krótkim czasie. Materiału jest dużo. Warto uczyć się na bieżąco na wejściówki i kolokwia częściowe żeby oszczędzić sobie pisania rozbójnika. Według starszych roczników najtrudniejsza jest zoologia i chemia organiczna, ale nie nastawiajcie się negatywnie. To że inni tak uważają nie oznacza że dla was też będzie to trudne. Nie słuchajcie tez opinii że inne przedmioty są proste, bo nie są. Jest oddzielny przedmiot chemia ogólna więc łatwiej jest zaliczyć z tego laby mając za sobą dobrze opanowany materiał z chemii rozszerzonej na poziomie licealnym (ale bez też też przeżyjecie). Dużo osób się poddaje, nie walczy i przez to odpada dlatego jeżeli interesuje was biologia to pamiętajcie żeby się nie poddawać!!

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Co chwila coś się dzieje. Pełno jest wydarzeń na których studenci mogą uczestniczyć. Jeśli ktoś chce dodatkowo poświęcać czas na tematy które go interesują to jest kilka kół naukowych, które zapewniają rozwój w wybranych zagadnieniach. Myślę że osoby które naprawdę chcą być aktywnymi badaczami to swoją karierę rozwiną ale trzeba mieć świadomość że konkurencja na rynku pracy jest wysoka więc trzeba się wyróżnić :)((

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jest naprawdę miło i bezpiecznie. Ludzie pomagają sobie w każdej sprawie i w każdej chwili. Ludzie po rozsz. chemii pomagają tym którzy rozsz. matmę i na odwrót dlatego każdy kto chciał ten przeżył na studiach. Jeszcze nie spotkałam się z osobą która by mnie obraziła i zraniła. Naprawdę po przeżyciach z liceum jestem w szoku jak tu jest przyjemnie!!!!

Jak jest z mieszkaniem?

Drogo..... akademik 550 pokój dwuosobowy. Mieszkania dwupokojowe minimum 2600. Kawalerki ok. 2k minimum. Żenada ale cóż jakoś trzeba przeboleć.
Taniej nie znajdziecie. Ja wynajmuje mieszkanie z koleżanką i płacimy 2600 za dwupokojowe na Pradze Północ. Za kazdym razem jak komuś o tym mówię to otrzymuje tekst zwrotny 'ale tanio gdzie takie mieszkanie znalazłaś?!!'. No dla mnie to nadal jest duża kwota...
Dojazd ok. 25min na uczelnie.

Życie w mieście

Komunikacja świetna. Miesięczny kosztuje 55zl. Autobusy nocne też często imo jeżdżą.
Wiadomo w stolicy jest wszystko i dzieje się wszystko więc nie ma co się nad tym rozwodzić.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Studiując ten kierunek da sie pracować. Mi to wychodzi. Potrafię zarobić na czynsz więc tyle mi starczy.
Tylko pamiętajcie że żeby to było realne to trzeba wszystko planować i szanować każdą minutę dnia.
Plan zajęć układacie sobie sami więc to też duży plus.

Polecam ten kierunek studiów osobom które chcą tam iść nie bez powodu.
Poprawa matury jest mało realna więc nie bierzcie tego kierunku jeśli chcecie poprawić maturę. Strata czasu.