Biotechnologia medyczna, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok może być szokiem dla większości licealistów. Trzeba się przestawić na totalnie inny tryb nauki. Na pierwszym roku zajęć jest sporo, nie są jakoś mocno związane z biotechnologią, bardziej takie ogólnokształcące, typu chemia, biofizyka itd. Sporo jeździ się też po mieście, bo akurat Katedry prowadzące te przedmioty porozrzucane są praktycznie po całym Poznaniu, ale to się też powoli zmienia, otwierają nowe budynki w obrębie kampusu przy Bukowskiej.
Jednak z każdym kolejnym rokiem jest łatwiej, później człowiek uczy się jak powinien się uczyć i zajmuje to zdecydowanie mniej czasu :) ale przygotujcie się, że pierwszy rok będzie najgorszy, a potem to już z górki!

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom niektórych zajęć pozostawia dużo do życzenia, wiele układa się w głowie dopiero po 3 roku studiów. Od dwóch lat wprowadzony jest nowy program nauczania i moim zdaniem zajęcia są teraz poukładane bardziej logicznie i studentom jest teraz łatwiej. Ale pomimo wszystko prawda jest taka, że jak chce się być dobrym w tym zawodzie to sama nauka nie wystarczy, potrzebna jest praktyka, więc w trakcie studiów nie siedź wieczorami w domu tylko szukaj pracy/wolontariatu/stażu w laboratorium :P

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest rewelacyjna, uwielbiam wykładowców z naszej uczelni, przede wszystkim z katedry Biotechnologii Medycznej :) u nas na roku akurat dużo jest ambitnych osób, niektórzy są trochę zarozumiali i niestety wprowadzają delikatny "wyścig szczurów". No niestety czuć konkurencje, ale przy tym wszyscy się przyjaźnimy i dogadujemy bardzo dobrze, więc myślę że w naszym przypadku ta konkurencja jest motywująca.

Jak jest z mieszkaniem?

W akademiku nie mieszkam, myślę że ceny za pokój to takie 300/500 zł. Za pokój w mieszkaniu od 600-1000 zł trzeba liczyć.

Życie w mieście

Komunikacja miejsca jest dobra, jednak w niektórych miejscach z przystanku na uczelnie jest kawałek, max do 10 min pieszo.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli interesuje Cię genetyka, biologia molekularna, inżynieria genetyczna i praca naukowa to to jest kierunek dla Ciebie! na pewno nie będzie łatwo, tematy jest trudne, jest dużo nauki a praca w labie to w 90% same rozczarowania :P ale moim zdaniem i tak warto.