Biotechnologia, Uniwersytet Śląski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ilość nauki nie zmienia się jakoś diametralnie. Prowadzący są wyrozumiali, bo kierunek ten studiują osoby po różnych profilach w LO. Jedynym problemem dla biol-chemów może być matematyka czy fizyka, bo nie każdy lubi, ale wszystkiego da się spokojnie nauczyć. Także czas wolny spokojnie można znaleźć.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć w dużej mierze zależy od grupy i jest lekko naciągany pod poziom wiedzy studentów. Nie jest ani szczególnie wysoki, ani niski. Biblioteka jest całkiem dobrze wyposażona. Wiadomo kto pierwszy ten lepszy, ale nie słyszałam żeby komuś czegoś brakowało. Konferencji jest niestety niewiele. Koła naukowe są dość aktywne, więc jak ktoś jest zainteresowany to na pewno coś sobie znajdzie. Niestety większość nauki opiera się głównie na roślinach co nie każdemu się podoba. Taka zresztą jest specjalizacja.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest naprawdę dobra. Wykładowcy dbają aby materiał był zrozumiany i przyswojony. Nie ma wyścigu szczurów i wszyscy się wspierają.

Jak jest z mieszkaniem?

Niestety nie mieszkam w akademiku ani nie wynajmuję mieszkania, ale wiem że śmiało można mieszkanie wynająć. Ceny nie są takie straszne jak w innych miastach i wielu ludzi z uczelni tak robi.

Życie w mieście

Miasto ma swój urok i stale się dynamicznie rozwija. Komunikacja jest dobra, może nie tak jak np. w Warszawie ale w 100% wystarczająca. Jedynym minusem jest to, że czasem zdarzają się zajęcia, które są prowadzone poza głównym kampusem. Możliwości spędzenia wolnego czasu jest bardzo wiele i wszędzie jest blisko, aż ciężko by tu wymieniać. Ale każdy kto choć trochę pozna to miasto na pewno nie będzie narzekał na nudę :)