Dietetyka, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W 1 semestrze dużo nauki i trudnych przedmiotów (idzie się załamać, szczególnie jeśli chodzi o biochemię), ale w 2 semestrze jest więcej czasu wolnego i łatwiej, przyjemniejsze oraz ciekawsze są zajęcia, książek żadnych nie potrzeba kupować,

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Są podziały na około 20 osobowe grupy, co bardzo ułatwia pracę, odbywały się zajęcia w laboratorium albo w pomieszczeniu przeznaczonym do gotowania (2 semestr) co moim zdaniem jest bardzo dobrym uatrakcyjnieniem studiów, są różne koła naukowe (choć sama do żadnego nie należę, więc się nie wypowiem), czasem bywały problemy z organizacją zajęć + częste zmiany planu.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zazwyczaj podejście wykładowców jest dobre, są pozytywnie nastawieni do studentów, relacje między studentami są w porządku, każdy sobie pomaga.

Życie w mieście

Do głównego budynku WUMu można dojechać autobusem i tramwajem (+ kawałek przejść), jest tam kawiarnia, stołówka oraz sporo miejsca do siedzenia dla studentów. Na minus jest to, że ja miałam dotychczas zajęcia chyba w 5 różnych miejscach, tak, że nawet jednego dnia były zajęcia w 3 różnych miejscach i brakowało czasu na dojazd.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ogólnie polecam ten kierunek, tylko rzeczywiście trzeba się przyłożyć do nauki w 1 semestrze i wierzyć, że da się radę, choć tak statystycznie u mnie było na początku roku 120 osób, a teraz w maju (po odsiewie z biochemii - niedopuszczenie do sesji oraz rezygnacji dobrowolnej niektórych osób) jest nas około 70 osób.