Farmacja, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest bardzo dużo, musiałam zrezygnować z wielu pasji aby być w stanie uczęszczać na wszystkie zajęcia i pozdawać wszystkie egzaminy.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

To czego uczymy się na studiach ma niewielkie przełożenie na to co będziemy robić w przyszłości- tzn. studia farmaceutyczne nie przygotowują stricte do zawodu aptekarza, najwięcej jest teorii, reakcji chemicznych, bardzo rozbudowanych wzorów, których trzeba uczyć się na pamięć.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Generalnie atmosfera na uczelni jest bardzo kiepska; wśród asystentów i profesorów jest mnóstwo osób mających przyjemność z uprzykrzania komuś życia, studenci nie są raczej zgrani; nawet w obrębie grup tworzą się podgrupki, raczej nie chcą współpracować i pomagać sobie w przejściu na kolejne etapy edukacji.

Jak jest z mieszkaniem?

Łatwo jest znaleźć mieszkanie w pobliżu uczelni, wynajem nie jest taki drogi zwłaszcza gdy jest to większe mieszkanie i opłaty dzielone są na kilka osób.

Życie w mieście

Łódź stwarza ogromne możliwości, to miasto w którym wciąż coś się dzieje... niestety przez ogrom zajęć i zaliczeń często znaleźć chwilę na wypad na miasto nawet w weekend.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Uważam, że był to najgorszy wybór w moim życiu; stosunek włożonej pracy jest zupełnie nieproporcjonalny do późniejszych warunków na rynku pracy. Odradzam każdemu.