Farmacja, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ilość nauki na pierwszym roku w porównaniu z liceum jest mniej więcej taka sama. Weekendy mam raczej wolne. Ponoć najgorzej jest na drugim i trzecim roku, wtedy zaczynają się trudniejsze przedmioty - to słyszałam od starszych.
Niestety na pierwszym roku niemalże każde zajęcia są w innym miejscu i trzeba się przemieszczać co kosztuje trochę czasu.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Nie mam porównania co do poziomu zajęć/ zaopatrzenia biblioteki bo nigdy wcześniej nie studiowałam, jednak wydaje mi się że jest prawidłowy. Tzn większość książek - ok. 75% - potrzebnych do nauki da się wypożyczyć bez większych problemów. Ogólne zaopatrzenie w sprzęt jest dobre, pracownia chemiczna widać, że jest odnowiona, niczego nie brakuje.
Jest wiele organizacji, w tym głównie dla studentów farmacji - ISPE oraz PTSF (Młoda Farmacja).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Relacje między studentami zależą jak wiadomo od samych studentów. Tak samo, czy wyścig szczurów będzie czy nie, to zależy od tego czy znajdą się w grupie chociaż dwie osoby które będą się chciały "pościgać". Relacje wykładowca/asystent - student - nie spotkało mnie jak na razie nic co by mogło mnie oburzyć.

Jak jest z mieszkaniem?

Pierwszoroczni z reguły nie dostają w akademikach pokoi 1-osobowych (tak jest raczej wszędzie). Ceny za miejsce w 2os. pokoju w akademiku zaczynają się od 340 zł. Pokoi 3-os w akademikach nie ma.
Stancje w Poznaniu (pokój 1-os) można znaleźć za 700 zł albo i mniej. Jeśli ze znajomymi wynajmuje się mieszkanie opłata na osobę jest jeszcze niższa. Ale wszystko zależy od standardu mieszkania. Bardziej wymagający mogą zapłacić 1000 zł+ za wannę z hydromasażem i jakieś bajery:D
Okres w jakim się szuka jest również ważny - pod koniec wakacji raczej oferty są już przebrane.

Życie w mieście

Bary, kluby, dla aktywnych liczne parki, lasek marceliński, ścieżki rowerowe, basen Termy, Targi Poznańskie, raczej się nie da nudzić w wolnym czasie.
Miejsca w których odbywają się zajęcia nie są od siebie jakoś strasznie oddalone - można przejść pieszo, ale w niektóre miejsca trzeba pojechać autobusem lub tramwajem. Komunikacja nie jest zła - ot - jak w większym mieście.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jestem dopiero po pierwszym semestrze studiów, lepiej czytajcie opinie osób które studiują dłużej i mają w tym większe doświadczenie, jednakże mam nadzieję, że moja opinia nieco Wam pomoże ;)