Farmacja, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok studiów jest najluźniejszy, jeśli chodzi o ilość zajęć i ilość materiału do opanowania z poszczególnych przedmiotów. Drugi rok wg mnie jest najtrudniejszy pod względem materiału do opanowania i trudności zagadnień. Na trzecim roku jest już trochę lepiej, chociaż chemia leków także daje w kość. Na czwartym roku pierwszy semestr jest luźny, tak naprawdę nauka jest tylko z farmakologii i są pojedyncze zaliczenia, ale, w porównaniu do trzech poprzednich lat, jest dużo łatwiej i traktują nas już jak człowieka :)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Wg mnie w czasie studiów powinno się angażować w wiele innych rzeczy, np. Młoda Farmacja, konferencje różnego typu, koła naukowe, nauka języków obcych.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na pierwszym i drugim roku podejście wykładowców do studentów jest bardzo złe, traktowali nas, jakbyśmy byli nikim.

Jak jest z mieszkaniem?

Od czterech lat mieszkam w akademiku i bardzo polecam. Można poznać dużo ludzi z innych kierunków i innych uczelni.

Życie w mieście

Studiuję w Warszawie, miasto jest bardzo zatłoczone, dojazd z akademika na uczelnie w godzinach szczytu zajmuje mi ok. 40 min, więc całkiem sporo. Ale Warszawa ma też wiele innych zalet. Myślę, że każdy tutaj znajdzie coś dla siebie: od teatru, opery do wielu koncertów, klubów.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Gdybym jeszcze raz miała wybierać kierunek będąc świadoma, co mnie tutaj czeka, głęboko bym się zastanowiła. Wyboru miasta nie żałuję.