Farmacja, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest dość sporo mimo dość łatwego początku z każdym tygodniem było coraz gorzej. Zajęcia praktyczne są bardzo ciekawe, ale ich zaliczenia dość stresujące. Szczególnie uprzykrza życie botanika, a w szczególności rysunki. Trzeba poświecić dużo czasu, nerwów i cierpliwości. Niektóre z nich bardzo trudno zaliczyć. Z chemii ćwiczenia męczące w pierwszym semestrze trwają 5 h, a bywają dość stresujące. Niektórzy asystenci potrafią na nich uprzykrzyć studentowi życie . Czasu dla siebie jest mało aczkolwiek myślę, że kilka godzin w tygodniu na złapanie oddechu się znajdzie jeżeli nie odkłada się wszystkiego na potem i jest się systematycznym.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

WUM daje masę możliwości - mini granty (do 10 tys), liczne koła naukowe i organizacje jednak na wszystko trzeba mieć czas i dobry dojazd. Spotkania PTSF często odbywają się na bemowie.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Można trafić lepiej lub gorzej są grupy w których trwa ewidentny wyścig szczurów. Miałam szczęście i sama tego nie doświadczam. Większość ludzi w grupie sobie pomaga. Aczkolwiek jeżeli chodzi o cały rocznik to bywa różnie. Wykładowcy i asystenci są dość w porządku, chociaż można trafić i na takich którzy będą robić wszystko by utrudnić życie studentom.

Jak jest z mieszkaniem?

Cena za pokój w mieszkaniu waha się od 600 do nawet 1200 zależy co się trafi, czasem trzeba mieć trochę szczęścia i poświecić czas na szukanie.

Życie w mieście

Warszawa oferuje dużo rozrywek. Komunikacja miejska dość dobrze rozwinięta ale położenie uczelni wymaga stania w korku od której strony by się nie jechało. Najlepiej szukać mieszkania przy Banacha.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Myślę, że sama uczelnia jest bardzo w porządku, a kierunek ciekawy i wymagający. Warto zastanowić się przed jego wyborem, czy warto.