Farmacja, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta VI roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok to męczarnia - bardzo dużo nauki, ale dopiero drugi i trzeci daje w kość tak naprawdę... co słabsi nie dają psychicznie rady... czwarty i piąty rok - można odetchnąć, dużo lżej, ale trzeba do nich jakoś dotrwać... ;)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Biblioteka zaopatrzona dość dobrze, choć niektórych książek zdecydowanie za mało. Poziom zajęć ogólnie na poziomie dobrym. Bardzo dużo kół naukowych - każdy wybierze coś, co go interesuje i może się tam rozwijać.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Niestety wielu wykładowców i prowadzących zajęcia (zwłaszcza na drugim i trzecim roku) najzwyczajniej w świecie nie szanuje studentów. Wyścig szczurów raczej jest... owszem, zawsze ma się te kilka bliższych osób, które pomogą, ale niestety ogólnie odczuwa się ten wyścig.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik o standardzie raczej niskim/średnim - ok. 300 zł/m-c, akademik o bardzo dobrym standardzie (segmenty po 2-3 pokoje 2-osobowe ze wspólną łazienką i kuchnią) - ok. 500 zł/m-c.

Życie w mieście

Warszawa może dużo zaoferować z rozrywek - także na plus. Straszne korki... jeśli dojeżdża się z dalszych dzielnic (np. akademik na Bemowie) droga zajmuje około 1,5 godziny w godzinach szczytu, z akademika na Woli tramwajem szybko (ok. 0,5 h).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję samego kierunku studiów, bo zawód mimo wszystko jest wspaniały, ale trzeba mieć do tego powołanie, serce. Nie polecam nikomu tych studiów ze względu na psychiczną męczarnię, zwłaszcza na 2 i 3 roku - nie każdy daje radę, a nawet jeśli, to pozostaje niesmak po skończeniu studiów.