Filologia włoska, Uniwersytet Warszawski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest bardzo ciężko. System podobny jak w liceum czy gimnazjum - masa prac domowych w formie ćwiczeń, kartkówek, sprawdzianów. Praca w parach przy każdym możliwym zadaniu co jest dosyć żenujące. Ogólnie spędza się większość czasu nad książkami jeśli faktycznie zaczyna się naukę języka od zera.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Studenci pozostawieni w dużej mierze sami sobie - sekretariat nie robi nic, ogólnie panuje chaos i dezorganizacja.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zależy od wykładowców - znajdą się tacy co są w porządku, ale niestety znajdą się i tacy którzy nie są. Przez to, że jesteśmy podzieleni na małe grupki to praktycznie nie znamy się z osobami spoza nich. Wydział nie zorganizował żadnego wyjazdu czy spotkania integracyjnego.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam w Warszawie z rodzicami, więc ciężko mi się wypowiedzieć aczkolwiek zakładam, że jako iż jest to stolica to mieszkania mogą nie należeć do najtańszych.

Życie w mieście

Komunikacja miejska faktycznie dogodna, wszędzie można nią dojechać. Przez to, że jest to duże miasto to każdy może znaleźć miejsce dla siebie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Trochę żałuje, bo mam wrażenie, iż uczenia jedzie bardziej na renomie niż na faktycznym poziomie. Ale wiadomo - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.