Genetyka i Biologia Eksperymentalna, Uniwersytet Wrocławski - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauka na 1 roku to po prostu mnóstwo przedmiotów pt. zapchaj dziura np. Psychologia społeczna. Niektóre przedmioty dość wartościowe np. Chemia ogólna i nieorganiczna ale jeżeli ktoś spodziewa się wielkiej genetyki to grubo się zdziwi bo głównie będzie spędzał czas na zajęciach z zielarstwa, ROŚLINY ROŚLINY I JESZCZE RAZ ROŚLINY, co nie dla wszystkich jest pasjonującym tematem. Wykładowcy związani z katedrami roślinnymi będą przykładać wszelkich starań aby rośliny stały się Twoja największą pasją, mało tego - będą myśleli ze od zawsze były! Wykładowcy z katedr zwierzęcych - o wiele lepsi, niestety w porównaniu z przedmiotami roślinnymi tych zwierzęcych jest jak na lekarstwo. Na pierwszym roku kosi biofizyka (1sem) a potem chemia organiczna (2sem).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jeżeli chodzi o biblioteki to świetna i nowoczesna jest biblioteka główna UWr, ale ja osobiście z niej nie korzystałam. Wrocław jest super miastem do studiowania i do relaksu po studiowaniu. Koła naukowe na wydziale istnieją i tyle o nich wiem. Jeżeli chodzi o perspektywy po skończonym kierunku to nie mam pojęcia jakie mogą być - magisterka na tej samej uczelni (znowu zielarstwo) lub biotechnologia/biologia na innych uczelniach. Legenda głosi o pracy w labo np. w firmach farmaceutycznych ale realia są takie, że takie rzeczy to dopiero po doktoracie…

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest w porządku. Na innych uczelniach jest o wiele gorzej. Katedry roślinne zdecydowanie gorsze niż zwierzęce, Panie Profesor z zielarstwa bardzo kochają swoje przedmioty i bardzo lubią żeby student na pamięć znał ICH prace naukowe (głównie to z nich odbywają się zajęcia na 2,3roku). Pracownicy katedr związanych ze zwierzętami zdecydowanie lepiej, zajęcia tez ciekawsze i przyjemniejsze. Wyścig szczurów raczej nie istnieje.

Jak jest z mieszkaniem?

Niestety tutaj nie pomogę

Życie w mieście

Wrocław jest wspaniałym miastem, to nie podlega dyskusji. Zawsze coś się dzieje, każdy znajdzie coś dla siebie. Komunikacja miejska jest tragiczna ale na szczęście miasto jest dość skupione więc w dużo miejsc możemy dotrzeć na piechotę.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeżeli chcesz być genetykiem, interesuje Cię fizjologia człowieka i genetyka człowieka czy tez innych zwierząt to raczej nie bierz pod uwagę tego kierunku na tym Uniwersytecie. Oglądanie po raz setny liścia pod mikroskopem albo zajęcia nt. W którą stronę rośnie drewno na prawdę nie są pasjonujące dla ludzi zainteresowanych medycyną/genetyką zwierząt. Jeżeli lubisz zielarstwo i nieprzydatne do niczego informacje to jest to kierunek dla Ciebie!