Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 2

Genetyka i Biologia Eksperymentalna, Uniwersytet Szczeciński - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku nie ma dużo nauki, na 1 semestrze faktycznie sporo genetyki klasycznej, ale w 2 już zostaje tylko 1, reszta to typowo nauka o roślinach. Nie łudźcie się, że będziecie się faktycznie uczyć o genach, kierunek to typowa biotechnologia tylko nazwa bardziej prestiżowa. 1 rok to głównie cykle mszaków i paprotników, biologia komórki.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Serio ludzie lepiej iść na zwykłą biologię i zrobić 2 stopień z genetyki jeśli to was interesuje. Z pracą będzie podobnie jak po klasycznej biotechnologii. U mnie na roku już na 1 semestrze się zastanawiali jaką magisterkę wybrać albo jaki 2 kierunek, żeby te studia miały w ogóle jakiś sens w kontekście pracy.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jeśli chodzi o studentów to atmosfera 10/10, nie było wyścigu szczurów, każdy sobie pomagał. Z tego co słyszałam na innych kierunkach jest podobnie. Z górki się robi jeśli chodzi o wykładowców, były osoby które bardzo mocno wspierały studentów, ale były też takie które na siłę uwalały w 1 terminie. Jeśli chodzi o laboratoria to śmiech na sali, wyposażenie rodem z PRL. Nie mniej wykładowcy od laboratoriów zawsze się starali, gorzej z tymi od wykładów teoretycznych.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie ma większego problemu, ja wynajmowałam akademik. Jednoosobowy pokój za jakieś 450zł.

Życie w mieście

Bardzo tanie bilety komunikacyjne, tramwaje przyjeżdżały zawsze na czas. Do imprezowania to średnio fajne miasto, ale dla spokojniejszej osoby na pewno będzie odpowiednie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie dajcie się złapać na ten kierunek, już lepiej iść na klasyczną biologię. Czy da się po tym kierunku dobrze pracować za konkretne pieniądze? Oczywiście, ale będzie to mniejszość. Nawet jeden z wykładowców wprost powiedział, że jest to lep na studentów.

Genetyka i Biologia Eksperymentalna, Uniwersytet Wrocławski - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauka na 1 roku to po prostu mnóstwo przedmiotów pt. zapchaj dziura np. Psychologia społeczna. Niektóre przedmioty dość wartościowe np. Chemia ogólna i nieorganiczna ale jeżeli ktoś spodziewa się wielkiej genetyki to grubo się zdziwi bo głównie będzie spędzał czas na zajęciach z zielarstwa, ROŚLINY ROŚLINY I JESZCZE RAZ ROŚLINY, co nie dla wszystkich jest pasjonującym tematem. Wykładowcy związani z katedrami roślinnymi będą przykładać wszelkich starań aby rośliny stały się Twoja największą pasją, mało tego - będą myśleli ze od zawsze były! Wykładowcy z katedr zwierzęcych - o wiele lepsi, niestety w porównaniu z przedmiotami roślinnymi tych zwierzęcych jest jak na lekarstwo. Na pierwszym roku kosi biofizyka (1sem) a potem chemia organiczna (2sem).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jeżeli chodzi o biblioteki to świetna i nowoczesna jest biblioteka główna UWr, ale ja osobiście z niej nie korzystałam. Wrocław jest super miastem do studiowania i do relaksu po studiowaniu. Koła naukowe na wydziale istnieją i tyle o nich wiem. Jeżeli chodzi o perspektywy po skończonym kierunku to nie mam pojęcia jakie mogą być - magisterka na tej samej uczelni (znowu zielarstwo) lub biotechnologia/biologia na innych uczelniach. Legenda głosi o pracy w labo np. w firmach farmaceutycznych ale realia są takie, że takie rzeczy to dopiero po doktoracie…

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest w porządku. Na innych uczelniach jest o wiele gorzej. Katedry roślinne zdecydowanie gorsze niż zwierzęce, Panie Profesor z zielarstwa bardzo kochają swoje przedmioty i bardzo lubią żeby student na pamięć znał ICH prace naukowe (głównie to z nich odbywają się zajęcia na 2,3roku). Pracownicy katedr związanych ze zwierzętami zdecydowanie lepiej, zajęcia tez ciekawsze i przyjemniejsze. Wyścig szczurów raczej nie istnieje.

Jak jest z mieszkaniem?

Niestety tutaj nie pomogę

Życie w mieście

Wrocław jest wspaniałym miastem, to nie podlega dyskusji. Zawsze coś się dzieje, każdy znajdzie coś dla siebie. Komunikacja miejska jest tragiczna ale na szczęście miasto jest dość skupione więc w dużo miejsc możemy dotrzeć na piechotę.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeżeli chcesz być genetykiem, interesuje Cię fizjologia człowieka i genetyka człowieka czy tez innych zwierząt to raczej nie bierz pod uwagę tego kierunku na tym Uniwersytecie. Oglądanie po raz setny liścia pod mikroskopem albo zajęcia nt. W którą stronę rośnie drewno na prawdę nie są pasjonujące dla ludzi zainteresowanych medycyną/genetyką zwierząt. Jeżeli lubisz zielarstwo i nieprzydatne do niczego informacje to jest to kierunek dla Ciebie!