Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 9

Chemia medyczna, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauka na pierwszym roku to głównie jeszcze większe rozszerzenie niż to które znajome jest w liceum. Ciężkie przedmioty, przeładowany zajęciami plan. Na pierwszym roku przygotować się musisz na masę czasu spędzonego nad książkami. Pierwszy semestr matematyka i fizyka na poziomie rozszerzonym, następnie podstawy chemii (niech was nie zmyli nazwa przedmiotu). Najciekawsze ze wszystkiego okazują się laboratoria, pod opieką dobrego prowadzącego wszystko jest możliwe i wykonalne. Drugi semestr miał wydawać się łatwiejszy ale wcale tak nie było. Pierwszy rok to naprawdę hardcore, ale osoba która naprawdę uwielbia chemię i ma do niej smykałkę da radę.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia średnio zorganizowana (w moim semestrze nie było żadnej przerwy między semestrem zimowym a letnim. Sesja poprawkowa semestru zimowego odbywała się podczas trwającego semestru letniego). Grupy jak najbardziej w porządku, poziom zajęć zależy od prowadzącego i jego zaangażowania w prowadzenie seminariów/laboratoriów/wykładów. Biblioteka uwr jest świetna. Dużo miejsc siedzących, możliwość nauki w ciszy i spokoju.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jest naprawdę dobrze. Trafiają się ludzie i podludzie ale to jak wszędzie.

Jak jest z mieszkaniem?

Drogo:)

Życie w mieście

Wrocław to super miasto pod względem komunikacji miejskiej, jeżeli to ogarniesz jesteś w domu:)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Zastanów się 10 razy czy naprawdę AŻ TAK lubisz chemię żeby ją studiować haha

Psychologia, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Najtrudniejszy jest 1 rok, ale wciąż jest to "trudność" pokroju egzaminu gimnazjalnego. Ostatni raz tak bardzo jak na tych studiach zajęta nauką byłam w gimnazjum. Studia ogólnie proste, przyjemne, co może być i zaletą, szczególnie jeśli chcesz uczyć się do poprawy matury, ale również wadą, bo to ile wyniesiesz z tych studiów zależy w 90% od ciebie. Niby trzeba czytać jakieś książki, wykłady nieobowiązkowe, na ćwiczeniach można mieć po 1-2 nieobecności.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Nie angażuje się w życie uczelniane, ale wiem, że istnieją różne organizacje studenckie. Biblioteka w porządku, poziom zajęć również na wysokim poziomie. Jeśli tylko chce ci się, to naprawdę wiele wyniesiesz z tych studiów, ale jeśli idziesz z braku laku, to niestety musisz wiedzieć, że absolwentów tego kierunku przybywa tysiące rocznie, dlatego warto się angażować już od samego początku - wolontariaty, koła naukowe, erasmus itp, bo konkurencja jest niemała.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Prowadzący nie cisną, wszyscy są prostudenccy, jest mnóstwo wolnego czasu. Każdy jest dla siebie bardzo przyjazny, bo to w końcu przyszli psycholodzy.

Jak jest z mieszkaniem?

Wrocław = drogo i po ukraińsku. Teraz to cud znaleźć pokój poniżej 1200 zł i nie w 10 osobowym mieszkaniu.

Życie w mieście

Możliwości spędzania wolnego czasu aż za wiele. Dojazd na uczelnię ok.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie rozumiem tego hype na psychologie. Studia o wszystkim i niczym, ale jeśli to lubisz, to na pewno ci się spodoba. Uczelnia jest bardzo dobrym wyborem, dlatego jeśli psychologia to tylko we WRO. Pozostaje kwestia samego kierunku - przereklamowany. Taka filozofia, ale brzmi nieco poważniej.

Genetyka i Biologia Eksperymentalna, Uniwersytet Wrocławski - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauka na 1 roku to po prostu mnóstwo przedmiotów pt. zapchaj dziura np. Psychologia społeczna. Niektóre przedmioty dość wartościowe np. Chemia ogólna i nieorganiczna ale jeżeli ktoś spodziewa się wielkiej genetyki to grubo się zdziwi bo głównie będzie spędzał czas na zajęciach z zielarstwa, ROŚLINY ROŚLINY I JESZCZE RAZ ROŚLINY, co nie dla wszystkich jest pasjonującym tematem. Wykładowcy związani z katedrami roślinnymi będą przykładać wszelkich starań aby rośliny stały się Twoja największą pasją, mało tego - będą myśleli ze od zawsze były! Wykładowcy z katedr zwierzęcych - o wiele lepsi, niestety w porównaniu z przedmiotami roślinnymi tych zwierzęcych jest jak na lekarstwo. Na pierwszym roku kosi biofizyka (1sem) a potem chemia organiczna (2sem).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jeżeli chodzi o biblioteki to świetna i nowoczesna jest biblioteka główna UWr, ale ja osobiście z niej nie korzystałam. Wrocław jest super miastem do studiowania i do relaksu po studiowaniu. Koła naukowe na wydziale istnieją i tyle o nich wiem. Jeżeli chodzi o perspektywy po skończonym kierunku to nie mam pojęcia jakie mogą być - magisterka na tej samej uczelni (znowu zielarstwo) lub biotechnologia/biologia na innych uczelniach. Legenda głosi o pracy w labo np. w firmach farmaceutycznych ale realia są takie, że takie rzeczy to dopiero po doktoracie…

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest w porządku. Na innych uczelniach jest o wiele gorzej. Katedry roślinne zdecydowanie gorsze niż zwierzęce, Panie Profesor z zielarstwa bardzo kochają swoje przedmioty i bardzo lubią żeby student na pamięć znał ICH prace naukowe (głównie to z nich odbywają się zajęcia na 2,3roku). Pracownicy katedr związanych ze zwierzętami zdecydowanie lepiej, zajęcia tez ciekawsze i przyjemniejsze. Wyścig szczurów raczej nie istnieje.

Jak jest z mieszkaniem?

Niestety tutaj nie pomogę

Życie w mieście

Wrocław jest wspaniałym miastem, to nie podlega dyskusji. Zawsze coś się dzieje, każdy znajdzie coś dla siebie. Komunikacja miejska jest tragiczna ale na szczęście miasto jest dość skupione więc w dużo miejsc możemy dotrzeć na piechotę.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeżeli chcesz być genetykiem, interesuje Cię fizjologia człowieka i genetyka człowieka czy tez innych zwierząt to raczej nie bierz pod uwagę tego kierunku na tym Uniwersytecie. Oglądanie po raz setny liścia pod mikroskopem albo zajęcia nt. W którą stronę rośnie drewno na prawdę nie są pasjonujące dla ludzi zainteresowanych medycyną/genetyką zwierząt. Jeżeli lubisz zielarstwo i nieprzydatne do niczego informacje to jest to kierunek dla Ciebie!

Psychologia, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauka w porównaniu do liceum różni się sposobem sprawdzania wiedzy - sprawdzana jest przede wszystkim podczas sesji czy zakończenia danego kursu (przedmiotu) co oznacza, że tempo nauki możemy dostosować do własnych możliwości i preferencji, jednak należy liczyć się z tym, że zakres sprawdzanego materiału na kolokwium/egzaminie będzie większy niż podczas typowego sprawdzianu w liceum. Ilość czasu, którą trzeba poświęcić na naukę jest bardzo indywidualna, ale znajdzie się czas na rozwijanie pasji czy odpoczynek (mniej jest go przed samą sesją, ale w trakcie semestru - kwestia dobrej organizacji swojego czasu i jak najbardziej się da. Da się nawet pracować i studiować). W kwestii literatury - jest jej trochę do przeczytania, ale nie jest to ponad siły. Jeśli ktoś waha się nad wyborem ze względu na to czy podoła przedmiotom powiązanym z biologią (ponieważ jej nie rozszerzał na maturze tak jak ja) to niech go ta obawa nie powstrzymuje. Trzeba przysiąść do nauki, ale wszystko jest wykładane w sposób zrozumiały.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest wysoki, a większość jest bardzo interesująca. Oprócz biblioteki jest też dostęp do sporej części książek online za pomocą platformy IBUKLibra, jest też dostęp do ogromnej liczby artykułów poprzez proxy (na stronie biblioteki jest instrukcja co i jak). Instytut bardzo często organizuje dodatkowe wykłady/spotkania/rozmowy w których można bez przeszkód uczestniczyć. Są koła naukowe, można w nich działać. Dodatkowo można zgłaszać chęć pomocy w niektórych zespołach badawczych - jeśli zainteresuje nas tematyka, którą zajmuje się dany wykładowca/asystent.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie mogę mówić za całą uczelnię (ponieważ nie znam atmosfery na wszystkich kierunkach), jednak na psychologii panuje bardzo dobra atmosfera. Przede wszystkim wykładowcy/asystenci są otwarci na pytania, pomocni i uprzejmi. Osobiście odczuwam atmosferę jako rodzinną-zarówno wykładowcy jak i studenci szanują siebie nawzajem, a jednocześnie nie ma takiego nieprzyjemnego dystansu, można podejść, zapytać. Wykładowcy chętnie polecają dodatkową literaturę, można też dowiedzieć się o zawodzie z praktycznej (a nie tylko teoretycznej) strony. Jeśli chodzi o podejście studentów do innych studentów to, przynajmniej na moim roku, panuje atmosfera otwartości, tolerancji, ludzie są nastawieni na współpracę i pomoc. Na ile poznałam osoby z innych roczników nigdy nie było problemów, wręcz przeciwnie, wszyscy bardzo serdeczni.

Jak jest z mieszkaniem?

Jest kilka akademików, dla studenta psychologii są one jednak w niezbyt dogodnej lokalizacji (większość zajęć na Instytucie, część przy ogrodzie botanicznym, lektoraty w Centrum) i cenie ok. 800 zł w jednoosobowym (dwuosobowe taniej, ale nie wiadomo jak będzie jesienią - pandemia i ograniczenia?). Jeśli jednak zapoluje się odpowiednio wcześniej można złowić całkiem dobry pokój w bardziej dogodnej lokalizacji, a ma się więcej prywatności.

Życie w mieście

Wrocław jest cudowny i tętni życiem. Oczywiście można natknąć się na malutkich mieszkańców Wrocławia - krasnoludki. Jest ich naprawę dużo, jeden mieszka przy Instytucie psychologii.
Jednakże Wrocław to nie tylko krasnoludki. Od miłośników zabytków, przez wielbicieli natury i fanów dobrego jedzenia, sportowców aż do imprezowiczów - każdy znajdzie coś dla siebie. Można załapać się na fajne zniżki na niektóre wydarzenia kulturalne. Komunikację miejską usprawniają, więc zdarzają się spore zmiany w rozkładzie, ale moim zdaniem działa całkiem dobrze.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Bardzo polecam ten kierunek. Oprócz niego dostałam się na inne kierunki na UWr - ale wybrałam psychologię. Nie żałowałam do tej pory ani razu. Owszem, sporo osób startuje, ale nie należy się poddawać tylko przez statystykę ilości osób na jedno miejsce - absolutnie nie!

Komunikacja wizerunkowa, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta IV roku studiów niestacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Sporo projektów i praktyki.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Wydaje się bardzo praktyczny, chyba najlepszy z dotychczasowych. Płace za poszerzanie umiejętności.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jest spoko, dużo pracy w grupach.

Jak jest z mieszkaniem?

Trudno, hostel (brak akademików w pandemii), a tak zazwyczaj udostępniają na zjazd, całkiem dobry dojazd.

Życie w mieście

Spoczko, jednak zjazd dużo nie daje - zajęcia od rana do nocy.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Dużo projektów, czasami za dużo.

Ekonomia, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok jest dosyć luźny. Zdarzają się przedmioty, na których na zaliczenie trzeba wykonać badanie ankietowe i wnioski zawrzeć we własnym opracowaniu, są zajęcia z dziedzin okołoprawniczych, na których rozwiązujemy kazusy. Większość osób narzeka na rynki finansowe z Panią doktor Urszulą (2 rok, 1 semestr), u niej jest naprawdę ciężko. Problemem dla większości bywa także ekonometria (3 rok, 1 semestr), ale prowadzący naprawdę starają się przekazać wiedzę tak, żebyśmy zrozumieli. Tak jak na każdej uczelni są przedmioty, które można zaliczyć bez wkuwania i są też takie, które wymagają większego nakładu pracy. Typowym humanistom mogę powiedzieć, że matematyki nie jest aż tak dużo jak na np. uczelniach ekonomicznych, ale i tak trzeba się tej matmy nauczyć.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia oferuje 5 specjalności, dla mnie najbardziej atrakcyjne jest prawo podatkowe. Uwr ma podpisaną umowę, dzięki której po ukończeniu licencjatu i magisterki z ekonomii lub też magisterki z administracji możecie się ubiegać o zwolnienie z pisemnego egzaminu na doradcę podatkowego. Zostanie wam do zdania ustny. Słyszałam też o dodatkowym marketingowym projekcie na specjalności ekonomia innowacji. Jeżeli chodzi o biblioteki to są bardzo dobrze zaopatrzone, można korzystać z uczelnianych baz danych po konfiguracji proxy w swojej przeglądarce, przydaje się, kiedy chcemy poczytać jakąś książkę w domu bez wychodzenia do biblioteki i wypożyczania jej. Jest sporo kół naukowych, są takie też prężnie działające i organizujące różne konferencje i warsztaty. Możliwości pracy po tym kierunku jest sporo, ale trzeba naprawdę poszukać, żeby znaleźć coś porządnego, co zapewni wam po ekonomii możliwość rozwoju i awansu. Same studia bywają niekiedy bazą pod egzaminy na doradcę podatkowego, biegłego rewidenta, rzecznika patentowego. Ekonomiści muszą się ciągle dokształcać.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Ogólnie relacja z nauczycielami akademickimi jest różna, ale w większości jednak pozytywna. Czuję, że są to naprawdę ludzie, którzy jednak chcą dla studentów jak najlepiej. Zdarzają się wykładowczynie, które mają złą opinię, ale wiąże się to często ze stopniem trudności przedmiotu, który wykładają i bezwzględności w ocenianiu. Ja sama spotkałam się z otwartością, pracownicy chętnie pomogą we skazaniu pomocnej literatury przy opracowywaniu tematu, nawet jeśli nie jest związany z przedmiotem, którego nas uczą. Relacje między studentami są różne, ale nigdy nie spotkałam się z wrogością i wyścigiem szczurów. Często udostępniamy sobie na grupie notatki, opracowania, książki, ważne informacje z wydziału.

Jak jest z mieszkaniem?

We Wrocławiu można znaleźć fajny i nawet przystępny cenowo pokój z bezpośrednim, krótkim dojazdem do uczelni (budynki WPAiE są w samym rynku). Zawsze udawało mi się trafić na normalnych lokatorów, zdarzają się Ukraińcy - obecnie mieszkam z kobietą z Ukrainy, nie mamy żadnych problemów. Niestety nigdy nie byłam w akademiku, ale wiem, że jest tam sporo studentów zza granicy.

Życie w mieście

Wrocław to miasto, które tętni życiem w każdej porze roku. Są fajne puby, kluby sportowe, kina, teatry, muzea :) Jaka jest komunikacja miejska we Wrocławiu to chyba każdy wie, ale da się dojechać tam gdzie trzeba i w miarę rozsądnym czasie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Na ekonomii znalazłam się trochę z przypadku, ale absolutnie nie żałuję. Są tutaj ludzie, który żyją dla idei i naprawdę zależy im na studentach, ale są też tacy, dla których to po prostu praca. Przed wyborem studiów czytajcie programy kształcenia. Już na studiach nie bójcie się dzwonić do Bosu. Pani Julitka czasami odpowiada enigmatycznie, ale wyjaśni wam prawie wszystko o co pytacie. Większość rzeczy załatwicie mailem. Pytajcie dokładnie. Z praktykami nie ma na tej uczelni problemu, większość zalicza na podstawie swojego doświadczenia zawodowego.

Biotechnologia, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy semestr to głównie powtórka z liceum. Jest kilka przedmiotów (np. metody fizyczne) które są pierwszym porządnym zderzeniem z pędzącą lokomotywą prawdziwej uczelnianej edukacji i traumatyzują cały rok. Tak naprawdę jeżeli dużo się wyniosło z liceum to pierwszy semestr jest łatwiejszy, bo służy wyrównaniu poziomów między różnymi studentami. Drugi semestr to bajka, mało przedmiotów i są przyjemne. Trzeci to ponownie katorga. Czwarty - bardzo ciekawy.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uważam że kierunek jest perspektywiczny i studia są dobre na start. Należy jednak postarać się o coś poza niezbędnym minimum, np. wolontariat w jakimś zakładzie, bo uczy się wtedy dużo więcej tego co nas naprawdę ciekawi.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy są w porządku, jedynie pojedyncze przypadki psują krew studentów. W większości są uprzejmi i prostudenccy. Nie widać na kierunku wyścigu szczurów - wszyscy sobie pomagają w razie potrzeby.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam w akademiku - płace ok. 500 zł, mieszkam 15 minut od uczelni piechotą. Jestem zadowolona, mimo że akademik często pozostawia wiele do życzenia jeżeli chodzi o spokój lub czystość.

Życie w mieście

Wrocław jest cudowny. Przepiękne, kulturalne miasto w którym każdy znajdzie coś dla siebie - czy to nocne kluby czy antykwariaty. Dojazdy są świetne, często jednak zdarzają się wypadki komunikacyjne i wówczas tramwaje i autobusy mają problem z punktualnością. Jednakże to trzeba przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru. Mimo że pierwszy semestr był dla mnie potwornie trudny również z powodu oddalenia od domu i problemów psychicznych, i chciałam rzucać studia, cieszę się że tego nie zrobiłam. To była dobra decyzja.

Biotechnologia, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zdecydowanie studia to inna bajka niż liceum, trzeba się przygotować na ciężką harówkę. Pocieszający jest fakt, iż wiedza z liceum bardzo się przydaje i jeśli ktoś stara się w liceum to i tutaj sobie poradzi. Na 2 semestrze jest spokojniej niż na 1, jest też więcej pracy w laboratorium. Książki nie są niezbędne, ale bardzo przydatne.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Z czystym sercem poziom zajęć mogę ocenić pozytywnie - trochę teorii, trochę praktyki, jest tak jak być powinno. Biblioteka wydziałowa jest dość bogata, a w przypadku braku jakiejś pozycji można ją bez problemu znaleźć w bibliotece uniwersyteckiej. Wiadomo, iż biotechnologia jest w Polsce cały czas kierunkiem, który dopiero się rozwija, co może stanowić utrudnienie w znalezieniu pracy (choć nie oznacza to, że jest to niemożliwe) jednakże jeśli ktoś planuje wyjazd za granicę - nie ma się co zastanawiać.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zdecydowanie nie widać tu typowego 'wyścigu szczurów', wszyscy starają się pomagać sobie nawzajem. Z wykładowcami bywa różnie, jak wszędzie, jednak dotychczas więcej było tych życzliwych i chętnych do współpracy i pomocy. Czasami na uczelni panuje pewna dezorganizacja, na szczęście nie jest to nagminne.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań są różne, w zależności od dzielnicy i ilości osób w pokoju. Ja za jednoosobowy pokój płacę 700 zł i jest to cena, z którą często się spotykałam, generalnie należy się nastawić na 700-900 zł za jednoosobowy pokój, w akademiku ceny podobne, więc tutaj opłaca się brać co najmniej dwuosobowy.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest dobrze rozplanowana, można dojechać praktycznie wszędzie, a z dojazdem na uczelnię nie ma żadnego problemu. Opóźnienia sporadycznie. Są tramwaje, autobusy zwykłe i pośpieszne. Jeśli chodzi o czas wolny każdy znajdzie tu coś dla siebie. Masa koncertów, klubów, pubów, barów, ciekawych wydarzeń. Przy odrobinie chęci można znaleźć bardzo tani, smaczny posiłek. Budynki znajdują się w ścisłym centrum, z Wydziału Biotechnologii do najbliższej galerii idzie się 5 min, w parę minut można także dojechać do Rynku.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jestem zadowolona z wyboru zarówno uczelni, jak i kierunku. Polecam jeżeli ktoś nie boi się ciężkiej pracy, ale i satysfakcji z samodzielnego odkrywania wielu interesujących rzeczy z dziedziny biologii, chemii, fizyki czy matematyki.

Mikrobiologia, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zdarzają się dni cięższe i luźniejsze jak wszędzie. Nauka do egzaminów i zaliczeń trochę przeraża ilością, ale jest do przejścia. Najgorszy aspekt to zajęcia porozrzucane po całym dniu, z wielogodzinnymi okienkami, w skutek czego zależnie od miejsca zamieszkania można siedzieć na uczelni od 8 rano do 20, jeśli nie opłaca się jechać do domu i wracać z powrotem na uczelnie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Są koła naukowe więc są i możliwości. Co do przedmiotów zależnie od prowadzącego, jedni trafiają na wymagającego i ciężko im zdać inni na bardziej lajtowego. Gorzej jeśli kolokwia dla wszystkich grup układa ten wymagający prowadzący, ale z pomocą przychodzą książki. Co do biblioteki to polecam uniwersytecką i ksero obok wydziału, które też wielokrotnie przychodzi z pomocą w kwestii skryptów.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Studenci przyjaźni, tworzą się grupy, które następnie przebywają raczej w swoim własnym gronie. Brak wyścigu szczurów i ludzie raczej pomocni. Również wykładowcy i asystenci są w miarę ogarnięci i służą pomocą. Są jednak wyjątki, wiadomo, zawsze trafią się tacy, którzy zamiast uczyć wolą studentów przysłowiowo "udupić".

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania są drogie, pokój z dobrą lokalizacją w centrum ok. 800 zł. Miejsce w pokoju 2-osobowym w akademiku to koszt 441 zł, w 3-osobowym 390 zł. Jedynka kosztuje 700-800 zł czyli podobnie jak w mieszkaniu prywatnym a standardy nieporównywalnie lepsze.
Życie w akademiku nie koncentruje się głównie wokół imprez i głośnej muzyki, jeśli ktoś chce się uczyć to ma taką możliwość.

Życie w mieście

Komunikacja raczej w porządku, Wrocław należy do miast dobrze skomunikowanych. Czasem zdarzy się jednak kilka zepsutych autobusów i w skutek czego spóźnienie na uczelnie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Minusem jest lokalizacja instytutu mikrobiologii na Psim Polu, która niejednokrotnie utrudnia dotarcie na uczelnie. Często zdarzają się korki, zwłaszcza w godzinach 14-17.
Na plus jest zdecydowanie ilość zajęć praktycznych - w laboratoriach. Jeśli ktoś jest zainteresowany życiem bakterii kierunek mocno polecam, jeśli nie do końca niestety odradzam. Koncentruje się on bowiem na patrzeniu w mikroskop, które z początku może wydawać się fajne, jednak z czasem człowiek się tym nudzi.