Kierunek lekarski, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (CM UMK) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest sporo ale jak się nie stresujesz wynikami to wszystko idzie zdać bardzo łatwo. Wiodąca anatomia i biochemia a reszta to kmioty do szybkiego zdania.
Jeśli chodzi o anatomię to polecam wybierać grupę, która będzie pod prof. Wisniewskim, najlepsze preparaty i wiedza też najwyższa od reszty asystentów.

Biochemia - chillowe ćwiczenia, wykłady nudne, kolokwia z wykładów wiec trzeba wywrzeć nacisk na 4-liter i leci z górki. Odważniejsi poradzą sobie posiłkując się wiedzą koleżanek i kolegów ;)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Ilość dróg rozwoju nieograniczona tylko trzeba potrafić otwierać odpowiednie drzwi. Duża ilość SKN i organizacji/wolontariatów itp.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy i asystenci wszyscy bez wyjątku chcą Wam pomóc, tylko nie bądźcie głąbami i nie piszcie donosów, bo potem sytuacja potrafi się drastycznie zmienić.

Na anatomii dużo terminów poprawkowych.

Jak jest z mieszkaniem?

3 akademiki, pokoje i mieszkania bez porównania tańsze niż w innych miastach Polski.

Życie w mieście

Dla każdego coś dobrego, zakres przez każda aktywność sportowa, wystarczająca ilość klubów na pierwszy roku. Jest co robić !

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru i zachęcam każdego do wybrania!

TYLKO PAMIĘTAJCIE - nie spinajcie się to tylko studia, większość tej wiedzy z pierwszych lat i tak się wam nie przyda!