Kierunek lekarski, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (CM UMK) - opinia studenta I roku studiów niestacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok to prawdziwy koszmar na tej uczelni. Z 2-3 przedmiotów bardzo niekompetentni wykładowcy, którzy krzyczą i sieją toksyczna atmosferę , zajęcia są stresujące, po 1 semestrze wyleciało dużo osób, moi znajomi byli na lekach uspokajających przez te uczelnie. Odradzam kategorycznie ta uczelnie, jest wiele innych lepszych prostudecenckich uczelni.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Prócz anatomii i trochę biofizyki inne zajęcia nie wniosły w pogłębienie mojej wiedzy z zakresu medycyny.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Toksyczna (z małymi wyjątkami) niektórzy studenci są na lekach uspokajających.

Jak jest z mieszkaniem?

Jest duży wybór.

Życie w mieście

Miasto jest spokojne.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie polecam tej uczelni.