Kierunek lekarski, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (CM UMK) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na 1 roku na wszystko jest czas :) Największe zawracanie gitary jest z najmniej ważnych przedmiotów - biolmol i parazyty na znienawidzonej przez wszystkich katedrze biologii medycznej. Anatomia na bardzo wysokim poziomie, najlepszy wykładowca - prof. Sz. <3 Histologia przyjemna. Biofizyka do przejścia. Największym minusem przedmiotów są okienka między zajęciami, dlatego warto szukać mieszkania w centrum.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Lekarski daje sam w sobie duże możliwości, jednak na 1 roku na razie mało mogę powiedzieć. Koła naukowe i spotkania a propos specjalizacji oceniam bardzo na tak. Warsztaty z szycia chirurgicznego - super!

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy i asystenci bardzo w porządku. Wymagają, a przy tym szanują studenta. Jedynym wyjątkiem są asystenci z katedry biologii medycznej. Temat rzeka... Największą frajdą jest uwalenie studenta na warunku i jeszcze cieszą się, że nie wychodzą ci rysunki preparatów, bo masz za mało czasu... karny "jeżyk" za przekręcenie nazwy robaka... trzeba to przeżyć! -,-
Atmosfera między studentami dobra. Opinie psują jedynie pojedyncze osoby dzwoniące ze skargami do dziekanatu... Nie róbcie tego!

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny na wielki plus. Zarówno mieszkania jak i życia. Akademiki przy szpitalu akademickim dość drogie - opłaca się wynająć coś samemu.

Życie w mieście

Dobry dojazd na zajęcia, nawet jak ktoś pochodzi z większego miasta to chyba nie będzie tutaj narzekał jeśli chodzi o imprezy czy atrakcje.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Uczelnia jest ok, zależy od grupy do jakiej się trafi.