Kierunek lekarski, Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Wtedy myślałam, że to jest dużo nauki. Będąc na 2 roku śmieje się z tego, ze to były wakacje. Aktualnie mamy mały mordor.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Prężnie działa organizacja IFMSA tworząc wiele szkoleń, spotkań z specjalistami. Jest to organizacja studencka, sam uniwersytet nie oferuje zbyt wiele. Biblioteka odnowiona, zaopatrzona względnie dobrze.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Są zarówno prowadzący fantastyczni (przekazują ogromną wiedzę i serce) ale także ludzie, których należałoby odseparować od społeczeństwa. Mi grupa trafiła się bardzo zgrana, jednak, jak zawsze na "elitarnym" kierunku medycynie, są osoby które były już lekarzami przed rekrutacją na studia.

Jak jest z mieszkaniem?

Miejsce w 2 w akademiku o podwyższonym standardzie (własny prysznic, wc, aneks kuchenny na 2 pokoje) - 470 zł bardzo przyjemnie, cicho, każdy sobie pomaga.

Życie w mieście

Akademiki są 5 min drogi od szpitala w którym odbywa się zdecydowana większość zajęć (później robi się mniej kolorowo, do innych szpitali klinicznych dojeżdża się godzinę - półtorej). Komunikacja miejska bardzo tania, zawsze na czas, także duży plus. Czas wolny spędzamy zwykle śpiąc, ale jeśli już chcemy wyjść to naprawdę jest w czym wybierać!

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Medycyna jest naprawdę dla twardych ludzi - krew, pot i łzy, a "tony nauki" z liceum będziecie wspominać z rozrzewnieniem :p